У Рівненському обласному краєзнавчому музеї показували, як українські жінки та дівчата зав'язували хустки. Майстерклас провела старша наукова співробітниця музею, етнографиня Алла Українець. Захід приурочили до Дня української хустки, який неофіційно відзначають 7 грудня.

Уміння красиво носити й зав’язувати хустки колись було справжнім мистецтвом, залишається таким і зараз, каже Алла Українець.

"Які винахідливі наші жінки, коли не могли собі купити капелюшок або берет, то вони так хусточки зав'язували, щоб вони нагадували ті шапочки. Але водночас вони розуміли, що купили гарну, дорогу річ — хусточки дорого коштували й вони хотіли показати, яка та хустка красива, а не просто замотав як-небудь", — коментує Алла Українець.

У рівненському музеї показали, як зав'язувати хустки жінкам і дівчатам

У музеї показали також світлини з традиційним жіночим одягом початку 20 століття та вже сучасні фото, зроблені на Рівненщині під час етнографічних експедицій.

Читайте також

"Подарував шведський уряд": у Рівному відкрили перше Містечко Незламності Щоб перевірили справедливість розподілу електроенергії: мер Рівного звернувся в СБУ та Укренерго Встигнути за світловий день: як під час відключень світла приймають пацієнтів у медзакладі Рівного

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело