Виставку фотографій до Дня української хустки організували у сумській школі №9. Моделі – учениці молодших класів – представили свої сімейні хустки. Зі світлинами також надрукували календар на 2023 рік, кошти за його продаж планують віддати на потреби Збройних сил України.

Ця фотовиставка — це виставка сімейної історії. 29 учениць молодших класів сфотографувалися у власних хустках.

У Сумах відкрилися виставки до Дня української хустки

"Ця хустка, яка на мені, дісталася мені від моєї прабабусі. Квіти, що зображені на ній, символізують багатство і мирне життя. Її передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, бо це була сімейна реліквія", — говорить Аліна Василенко, модель.

"Вона буває різних кольорів і різних малюнків. Моя хустка – вона дісталася мені від прабабусі. Є багато способів, як зав'язувати українську хустку", — каже Аліса Сурган, модель.

Модель Злата Сидоренко розповідає, що хустку отримала від мами, яка успадкувала її від бабусі. Одягає її тільки на свята:

"Ці квіти, я вважаю, бережуть в собі якусь пам'ять. Вона вже багато чого пережила. Вона пережила з прабабусею, з бабусею, з мамою та мною тепер. Прабабуся навіть виступала в українському хорі в цій хустці. Це наша сімейна реліквія, яка буде передаватися з покоління в покоління".

Кожна хустка представляє не тільки окрему родину, а й окрему місцевість, говорить одна з організаторів виставки Ірина Булгакова, заступниця директора школи №9.

"Ви побачите низку орнаментів. До кожного регіону є своя гама кольорів, свій візерунок, як і в вишиванці. В кожну закарбована своя символіка, свої обереги".

Хустка є символом любові та злагоди в українських сім'ях, оберегом, важливо нагадати про це саме зараз, під час війни, каже організаторка виставки Марина Кривошеєва.

Виставку ми організовували з метою підняття національного духу, патріотизму, тому що хто, як не ми, освітяни, пропагуватиме саме українські традиції. Жінки завжди славилися своєю красою, вродою, і українська хустка саме підкреслює це, — говорить Марина Кривошеєва, директорка школи №9.

З частиною світлин підготували календар на 2023 рік, його планують продати на аукціоні, а виручені кошти передати на потреби ЗСУ. Виставка триватиме до Нового року. Подивитися її може кожен бажаючий, також можна сфотографуватися у фотозоні. Доступ до експозиції відкритий протягом світлового дня.

Крім цього, виставка хусток відкрилася у сумській бібліотеці ім. Шевченка. Тут представили понад 20 хустин, та 30 фоторобіт.

За словами художниці Світлани Пушкар, хустки передавалися з покоління в покоління і є ознакою українського народного одягу:

"Так трапилося, що тема моєї дипломної роботи була хустка, і я вивчала її історію. Хустка зав'язується і виходить, що вона зав'язала між собою схід і захід. Хустка до нас прийшла на початку 18 століття саме зі сходу".

"Це був шанований одяг, який займав 2 місце після коралів, який жінки хотіли отримати в подарунок від чоловіка. А для того аби купити хустку, чоловік мав працювати цілих 10 днів на пана", — говорить Яніна Полякова, співорганізаторка виставки.

Що відомо День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело