Сьогодні, 7 грудня, Палата представників Білорусі у першому читанні ухвалила законопроєкт «Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності», який передбачає можливість застосування смертної кари у Білорусі до посадовців або військовослужбовців, які зрадили державу. Про це повідомляє пресслужба Палати представників Національних зборів Білорусі.

«З метою надання стримувального впливу на деструктивні елементи, а також демонстрації рішучої боротьби зі зрадою державі проєктом Закону пропонується внесення змін до санкції частини 2 статті 356 КК, які передбачають можливість застосування виключного заходу покарання у вигляді смертної кари за зраду державі, здійснену посадовою особою, яка займає державну посаду, або особою, на яку поширюється статус військовослужбовця. У зв'язку з цим приводяться у відповідність також статті 58 та 59 КК», – повідомляють у Палаті.

У законопроєкті також йдеться про застосування штрафів та про затримання людей від 10 до 20 діб.

Білорусь хоче запровадити смертну кару для військових та чиновників

Раніше за ч. 2 ст. 356 КК РБ було передбачено покарання посадовцям та військовим у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 20 років зі штрафом або без.

Зазначимо, що Білорусь – єдина країна Європи, де смертна кара закріплена як міра покарання на законодавчому рівні. Європейський союз неодноразово закликав Білорусь навпаки скасувати смертну кару.

Джерело