Шантажування українців відсутністю електроенергії взимку увійде до історії Росії як ганебний акт державного тероризму. Натомість подолання темряви, яка для українців вже асоціюється з Росією, так само увійде в національний епос про  боротьбу за свободу України. Про це можна вже говорити, хоча ані війна, ані зима та нищення інфраструктури ще не припинилися.   

Путінський режим порушує закони та звичаї ведення війни на очах всього світу. 24 листопада заступниця генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному на запит України, заявила: «Я наголошую: напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру заборонені міжнародним гуманітарним правом, так само, як і атаки на військові об'єкти, від яких можна очікувати заподіяння шкоди цивільному населенню… ООН рішуче засуджує ці напади й вимагає, щоб РФ негайно припинила ці дії. За будь-які порушення законів має бути відповідальність».   

Центр стратегічних комунікацій зібрав висловлювання політиків та пропагандистів, які «пояснюють» ці удари Росії. Серед озвучених цілей –  вигнання 10-15 млн. українців в Європу, серед мотивів – тільки перемога врятує Росію від Гаазького трибуналу. Дехто навіть розраховує, що темрява завадить «х*хлам», які вивчили англійську, працювати віддалено на західні компанії та донатити на армію. 

«Камінг-аут» кремлівського тероризму

Вже через місяць після початку війни, 22 березня, один з пропагандистів в образі письменника Захар Прилєпін перепостив у себе в телеграмі повідомлення з пабліка «За Союз России, Белоруссии и Новороссии». Пост називався «Крах української енергосистеми». У ньому, зокрема, йшлося: «Без електроенергії немає сучасної цивілізації, а значить, занурення України в темряву є у волі союзного командування…». Як бачимо, ідея блекауту з'явилася вже у перші місяці, щойно став очевидним провал бліцкригу.

Проте Путін публічно презентував нову тактику Росії тільки у вересні, після провалу своїх військ на Харківщині. Російська пропаганда на ТБ з непристойною радістю почала оспівувати удари по інфраструктурі та вимкнення світла. Вона дала росіянам солодке відчуття помсти і сатисфакції за поразки на фронті.  

16 вересня Путін виголосив слова, з яких можна зробити висновок: йдеться про нову стратегію Росії, і тероризм буде тривати й надалі: «Зовсім нещодавно збройні сили Росії завдали там пару чутливих ударів. Ну, вважатимемо, що це попереджувальні удари. Якщо далі ситуація розвиватиметься таким чином, то відповідь буде більш серйозною».

19 жовтня депутат Держдуми Андрій Луговий, який за вердиктом ЄСПЛ встановлений як один з убивць та безпосередній виконавець отруєння Олександра Литвиненка, написав у себе в телеграмі, що українців взимку будуть шантажувати, щоб змусити підкоритися кремлівському режиму. «Ми демонструємо, що добиватимемо енергетичну структуру, щоб ні в кого і шансів не було думати, що у зимовий період буде комфортно. Вони мають визначитись, з ким вони».

«Камінг-аут» кремлівського тероризму

10 листопада Литвиненко заявив, що удари мають посіяти «хаос і паніку». «Як я говорив раніше, необхідно продовжувати удари по енергетичній інфраструктурі України та Києва, вселяючи хаос та паніку у тилах противника. І таким чином, у зимовий період ми виснажимо злочинний режим Зеленського та війська, кинуті ним на березі Дніпра».

12 листопада колишній президент Росії Дмитро Медвєдєв приєднався до залякування України, пророкуючи їй нові кари: «…Росія, з очевидних всім розумним людям причин, поки що не використала весь свій арсенал можливих засобів ураження. І не завдавала ударів по всіх можливих ворожих цілях, розташованих у населених пунктах. І не лише з властивої нам людської доброти. Всьому свій час».

16 листопада вже згаданий Захар Прилєпін, наче терорист-антигерой з якогось голлівудського кіно, почав просити вибачення та пояснювати збочену логіку Росії: ми не зупинимося і будемо наступати на Київ та зробимо «пітьму, паніку та журбу», бо ви не здаєтесь. 

«Ці ось обстріли, які зараз йдуть – спроба хоч якось схилити київську владу до переговорів. Росія, ніби вибачаючись, сама себе соромлячись, каже: ну, будь ласка, ну сядьте з нами за стіл переговорів, ви ж все одно завтра все полагодите, зате ви тепер бачите, що ми можемо все поламати у вас. Дорогі громадяни України, – ніби каже Кремль, – ну скажіть вже своєму фюреру, щоб він пішов на переговори. …Він нікуди не піде, звісно. Вас володарі наші все одно доведуть до наступної неминучої стадії. Удар по енергосистемі, плюс найпотужніший контрнаступ із попутним звільненням якогось міста на шляху до Києва, поки в Києві темрява, паніка і журба».

«Камінг-аут» кремлівського тероризму


 
У пості від 24 листопада Прилєпін спробував вигадати нове виправдання для терору проти українців уже в стилі шамана якогось злого племені, який не може стерпіти, що хтось поводить себе не так, як він, шаман, собі уявив: «...А тому прилетить, бо це – закон світобудови. Якщо ти довго кривляєшся на очах біля грози, біля вулкана, взагалі біля неба – воно одного разу розгорнеться і клацне тобі по лобі невблаганним пальцем».
17 листопада вже прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков спробував загорнути тероризм у словесну обгортку. Мовляв, відсутність світла та тепла у багатьох районах України – це наслідки дій київської влади, яка відмовляється від капітуляції.

24 листопада  Пєсков повторив, що українців змушують страждати, щоб влада України виконала вимоги кремлівського режиму, адже українська влада «має всі можливості врегулювати ситуацію таким чином, щоб виконати вимоги російської сторони та припинити, відповідно, всі можливі страждання місцевого населення».

22 листопада  Соловйов поширив у себе в телеграм-каналі повідомлення від Zergulio із закликом до продовження ударів. «Ну а я, навпаки, сподіваюся, що Росія продовжить завдавати ударів по об'єктах української енергетичної інфраструктури. Більше, і можна без хліба. Доброго ранку».

25 листопада посол Росії у Великій Британії Андрій Келін в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, відповідаючи на питання ведучої: «Чим більше інфраструктура руйнується, чим холодніше стає людям, тим рішучишими вони в Україні стають – ви це розумієте?», відповів: «Вони можуть припинити все це хоч завтра, якщо захочуть». І цим ще раз підтвердив терористичний мотив путінського режиму. 

Пропагандист Тигран Кеосаян, чоловік Маргарити Симоньян, наприкінці листопада в програмі на НТВ пояснив удари тим, що в українців вже був час виїхати з України. Також він закликав до актів терору проти окремих українців, згадавши сталінського кілера Судоплатова.  

«Камінг-аут» кремлівського тероризму

«На жаль, на війні завжди страждають мирні люди, тут ти нікуди не дінешся. Питання, що ці мирні люди несуть – яку думку, який меседж? У мирних людей була маса часу, мені так здається,  щоб визначитися і переїхати за кордон, або в Росію. Коли кажуть про війну – вона диктує чіткий метод. Ми рівно сім місяців жили в брехні про те, що ми брати, ми близькі, ми не хочемо непотрібних жертв. Я хочу нагадати слова Путіна 24-го (лютого – «Главком»), відверто було сказано: нацбати – не нацбати, але ви, дорогі мої військові українські брати, багнет… (в землю - прим.), не треба гинути, йдіть геть! Ця впевненість – розсіялася як туман. І виникла військова доцільність. Це чудово. Я думаю, що настав час поновлювати славні традиції Судоплатова, усіх тих чудових людей, які не давали  спуску нацистам, бандерівцям. І це дуже добре… Це жахливо з точки зору факту, але з точки зору духу, жоден покидьок, у якого руки в крові, не зможе дожити, мабуть, навіть до суду… Бо там на передовій інші закони та правила». 

Окремо потрібно звернути увагу на те, що разом з ударами росіяни запустили ще й масову інформаційно-психологічну операцію, щоб змістити акцент у сприйнятті атак людьми. Ідея полягала в тому, щоб перекласти провину та роздратування за відсутність світла з росіян на українську владу або енергетиків, які, мовляв, щось не так і не тоді роблять. Наприклад, в Одесі масово поширювався фейк про продаж електроенергії за кордон, на якому хтось наживається. 

«Камінг-аут» кремлівського тероризму

Проте 29 листопада вже сама керівниця RT Симоньян пояснила, чому потрібно продовжу

Джерело