31-річний старший лейтенант Роман з позивним "Рожок" захищає Україну у складі 103 бригади Сил ТрО. Він — командир стрілецької роти. До початку повномасштабного вторгнення Роман мав власний бізнес і розпочав кар'єру в ІТ. Про те, як це воювати у складі ТрО, а також про одруження під час війни у День Збройних сил України Роман розповів Суспільному.

У день повномасштабного вторгнення Роман був у Львові. Вже 24 лютого він разом із батьком та другом пішли у військкомат. Тепер усі служать в одному батальйоні. Разом із кінця квітня на східному напрямку.

"Іншого варіанту тоді не було. Досвід, адже я воював у складі батальйону "Айдар" у 2014-2015 роках, також знав, що без нас країна не впорається. Інших варіантів не розглядав", — розповідає військовослужбовець.

Військовослужбовець брав участь у боях за Білогорівку, форсуванні річки у Діброві, далі вийшли на населені пункти біля Лиману. Зараз військові на Харківщині.

На запитання чим відрізняються бойові дії у 2014 та 2015 роках Роман каже, що повномасштабне вторгнення більш інтенсивне.

"Це зовсім інша війна. Головна фраза ТрО при виконанні бойових завдань: "А Т4 пройде?" У нас була історія — вивозили наряд на пікапі — танк відпрацював. Приліт був 5 метрів від автомобіля. Тут кожен герой, адже у бойових частинах є броня, ротації та евакуація на броні. ТрО — це як сили спеціальних операцій, тільки без броні і підтримки артилерії. Тут впродовж дня працює авіація, гради, міномети, танки. У 2014 році такого щільного артилерійського вогню не було, обстрілів було значно менше", — розповідає Роман.

Батько військовослужбовця отримав численні осколкові поранення у Григорівці (Донецької області) та зараз, після лікування, знову у строю.

Під час війни Роман одружився. Його обраниця Тоня. Весілля відсвяткували під час відпустки, що тривала 10 днів.

"Це було і сумно, і весело. За тиждень мав організувати весілля, відсвяткувати і поїхати знову на війну, але моя Тоня сильна, все розуміє", — розповідає військовий.

6 грудня Романа "Рожка" нагородили відзнакою "Знак доблесті" від командира оперативно-тактичного угрупування "Лиман".

Роман каже, що мріє, аби кожен побратим повернувся додому:

"Мрію, щоб кожен мій побратим повернувся з перемогою додому, до своїх рідних — живий і неушкоджений. У нашому підрозділи були втрати. Це дуже непросто телефонувати сім'ї-дружині і говорити про смерть. Я хочу, щоб таких дзвінків не було".

Читайте також

У Львові 6 грудня курсували трамваї зі стягами 24-ї бригади

Міст підірвали окупанти: бійці 103-ї бригади ТрО ініціювали відновлення переправи через річку

Джерело