Майстри з Чернівців виготовляють ліжка для військових, які легко складаються та займають мало місця. Почали це робити після того, як побували на фронті. Там солдати спали на кариматах, піддонах чи на картоні. Нині майстри вже передали приблизно 200 ліжок військовим.

Про це Суспільному розповів майстер Михайло Назаревич.

За його словами, почали розробляти конструкцію ліжок за зразком НАТО, втім трохи адаптували технологію. В основу ліжка заклали метал та дерево твердих порід. Його пропарюють та обробляють льняним маслом. Тканину обирають вологотривку та стійку, щоб вона не рвалась під час пошкоджень.

Майстри з Чернівців роблять портативні ліжка для військових

Михайло розповідає, що запустити виробництво ліжок складно. На початку йому допомагали знайомі та друзі. Спершу проєкт планували як тимчасовий, втім ліжка мають попит серед військових, тому продовжують їх виготовляти.

"Коли я їздив за кордон за автомобілями, мені знайомий дав аванс на десять ліжок. Потім інший друг оплатив ще п'ять. Ми вирішили зробити 50 ліжок і думали закрити проєкт. Але ліжка стали популярними", — говорить Михайло.

У команді на постійній основі працює всім людей, ще шість залучають додатково. Також співпрацюють з благодійними фондами Чернівців та Ужгорода.

До початку повномасштабного вторгнення майстри займались виготовленням декоративних конструкцій, їх майстерня існує вже 15 років.

Читайте також Українська дизайнерка продає патріотичні светри, щоб зібрати на добудову "Міста добра" в Чернівцях Продуктові набори, обіди та одяг: де отримати безплатну допомогу в Чернівцях

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело