Тренер зі спортивного туризму та орієнтування на псевдо "Навігатор" з 2016 року у служить у теробороні. Історію оборонця розповіли у 120 бригаді ТрО ЗСУ, яка дислокується на Вінниччині.

"Навігатор" — педагог за освітою, в цивільному житті був вчителем фізичної культури та захисту України, тренером зі спортивного туризму, скелелазіння та орієнтування.

"У лави тероборони записався, адже маю дитину, а ще є діти в школі, які для мене також багато значать, і я не хочу, щоб в їх житті була необхідність воювати з таким сусідом", — каже захисник, — Коли приєднався до тероборони, ще до початку повномасштабної агресії, моя родина безумовно підтримала мене. В перший день війни я вже зі зброєю в руках з самого ранку займався організацією одного з блокпостів на в'їзді до Вінниці. Я постійно відчував підтримку дружини та сина".

"Навігатор" наразі на лікуванні. У нього травми колін, пов'язані із несенням військової служби. Чоловік брав участь у бойових діях в районах Ізюму та Слов'янска.

"По поверненню з групою інструкторів навчали новобранців, — розповідає оборонець. — Моя задача була навчати бойовій медицині, топографії, орієнтуванню, іноді основам альпінізму (для військових завдань), основам радіозв'язку".

Він зізнається, що найголовніше в роботі військовослужбовця, це регулярне підвищення свого рівня обізнаності в усіх сферах військової справи. Необхідність постійно обмінюватися знаннями. А також — довіра до побратимів, бойових друзів, з якими несеш службу, та довіра до командирів.

"Перемога повинна бути безумовною, точкою, щоб країна агресор розвалилася назавжди і немала сил та змоги більше нападати на нас. Крім того весь світ повинен змінити ставлення до українців. — каже "Навігатор". — Після війни хочу повернутися до роботи з дітьми. Потрібно міняти виховання учнів на більш патріотичне. Хочеш миру — готуйся до війни. Тому треба правильно виховувати молодь. Ми не агресивні, але можемо бути, як ті бджоли: хто до нас полізе, той загине. І це треба вкладати у виховання".

Читайте також

"Не віриться, що вільний", — стрілець із Вінниччини розповів про поранення та полон Звільнену з російського полону Наталю Фіялову з Вінниччини нагородили орденом "За мужність"

Джерело