34-річний кропивницький спортсмен Андрій Деревінський – п'ятиразовий чемпіон Європи, двічі здобував медалі чемпіонату світу та Паралімпійських ігор. Чоловік має інвалідність від народження, але це не завадило йому займатись спортом і перемагати. У день міжнародного дня людей з інвалідністю він розказав про свої досягнення та плани.

Андрій Деревінський має захворювання опорно-рухового апарату. В 11 років він записався у секцію плавання. "Зробив це для здоров’я, а потім побачили мої задатки. Далі розпочав професійно", – сказав він.

Спортом чоловік займається протягом 20 років. Тренується п’ять днів на тиждень. Було важко на тренуваннях, але думки перестати займатися плаванням не було. Роки тренувань дали результати. У 2014 році здобув золоту медаль на міжнародних змаганнях у Голландії.

Ми працюємо на верхній пояс: на руки, грудні м’язи, біцепс, трицепс. Тому що ноги у спортсменів з таким захворюванням не працюють", – сказав тренер реабілітаційної школи "Інваспорт" Руслан Нагорний.

У свої 34 роки Андрій Деревінський не думає про завершення спортивної кар’єри. Зараз готується до чемпіонату України, який відбудеться з 14 до 17 грудня у місті Кам’янське. А після цього планує взяти участь на Паралімпіаді у Парижі в 2024 році.

Понад шість років тому Андрій Деревінський завоював бронзову медаль Паралімпійських ігор у Бразилії на дистанції 50 метрів вільним стилем. Таких медалей у нього дві. Говорить, відчуття на п’єдесталі Паралімпіади важко передати словами. "Відчував гордість за Україну, коли стояв на п’єдесталі. Та гордість за себе".

Читайте також "У залі панувала мертва тиша". Режисер з Кіровоградщини про показ свого фільму на фестивалі в Естонії "Вітя пообіцяв приїхати у гості". Директорка дитбудинку з Кіровоградщини, де виховувався звільнений з полону боєць Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело