За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, принаймні 90% населення світу наразі мають імунітет до Covid-19. Водночас в організації попередили, що є ризики появи нових штамів коронавірусу, які можуть бути сильнішими за вже наявний Omicron.

"За оцінками ВООЗ, принаймні 90% населення світу зараз має певний рівень імунітету до Sars-CoV-2 завдяки вакцинації або тому, що людина попередньо перехворіла", — цитує слова гендиректора ВООЗ Тедроса Гебреєсуса The Guardian.

Водночас він додав, що існують фактори, які можуть сприяти поширенню нового штаму вірусу, який може поширитись і витіснити Omicron.

ВООЗ: 90% людей у світі мають імунітет до коронавірусу, але ризики досі є

"Вразливі місця в епіднагляді, тестуванні, секвенуванні та вакцинації продовжують створювати ідеальні умови для появи тривожного нового варіанту, який потенційно може спричинити значну смертність", – зауважив гендиректор ВООЗ.

COVID-19. Усі останні новини Що відомо про спалах COVID-19 у Китаї

Наприкінці листопада у Китаї спалахнули протести через політику влади щодо коронавірусу. Люди були невдоволені жорсткими обмеженнями та політикою "нульового ковіду", яка передбачає перманентний локдаун, в якому Китай перебуває вже три роки. Спочатку це допомогло країні першою у світі відновити темпи зростання економіки. Однак надалі за перших ознак нової хвилі коронавірусу влада так само запроваджувала жорсткий карантин, що частково підривало споживання, торгівлю, туризм. Тоді як соціальне невдоволення зростало.

Безпосереднім поштовхом до демонстрацій стала смертельна пожежа в Урумчі, столиці Сіньцзяна, на крайньому північному заході Китаю. Тоді 10 людей, у тому числі троє дітей, загинули через те, що пожежні служби не змогли дістатись житлового будинку, охопленого вогнем.

Мешканці звинуватили в цьому заходи, пов’язані з карантином. Китайські чиновники ж заперечували, що в цьому винні обмеження, пов’язані з COVID-19, і заявили, що "здатність деяких жителів рятувати себе була надто слабкою", — це викликало хвилю гніву в китайських соцмережах.

Жителі Урумчі, одного з найбільш жорстко контрольованих міст Китаю в результаті масштабних заходів безпеки, вийшли на акцію протесту в п'ятницю, 25 листопада. У суботу та неділю протести поширились.

28 листопада стало відомо, що влада Китаю почала вводити у великі міста поліцейські підрозділи та техніку для придушення протестів проти "політики нульової терпимості" до COVID-19. За даними CNN, протести охопили щонайменше 16 великих міст Китаю.

Зокрема, 28 листопада китайська влада вивела велику кількість поліцейських підрозділів на вулиці Пекіна. Також поліція вдалася до активних дій у Шанхаї. Окрім того, китайська влада вивела поліцію й на вулиці інших великих міст, зокрема, Ченду та Уханя.

Учасники демонстрацій у китайських містах вигукували й антиурядові гасла — "геть Компартію" і "геть Сі Цзіньпіна".

Джерело