Президент Володимир Зеленський вручив державні нагороди українським захисникам, яких звільнили з російського полону. З-поміж них — відома парамедикиня-доброволиця Катерина Поліщук («Пташка»), яка до останнього боронила «Азовсталь» у Маріуполі.
Про це повідомили в Офісі президента.Зеленський, звертаючись до присутніх на церемонії військових — офіцерів, сержантів, солдатів та матросів, — сказав, що щасливий бачити їх вільними.

З-поміж захисників України, яким вручили державні нагороди, була і «Пташка» — відома парамедикиня-доброволиця Катерина Поліщук, яка була учасницею оборони Маріуполя та повернулася з полону 21 вересня. Вона стала відома загалу після публікації відео, де співає у підвалах «Азовсталі».

Загалом за час повномасштабного вторгнення рф ыз російського полону вдалося звільнити 1331 українця. Зеленський заявив, що хоч кількість звільнених значна, але Україна пам’ятає про тих, хто досі залишається в російських катівнях, і працюватиме над поверненням їх додому.

«Ми маємо повернути всіх наших героїв, які були захоплені ворогом, усіх, хто депортований, хто зазнав репресій і кого утримують у різних “ізоляціях” у росії та в тимчасово окупованих містах нашої держави», — сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив про важливість поширення історій українців, котрі пережили російський полон, а також тих, кого досі утримує рф.

«Поки тривають бої, поки в окопах гинуть наші герої й поки залишається хоч один полонений у ворога — ця війна не закінчилася для мене і, впевнений, для кожної й кожного з вас», — зазначив він.

Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО Зеленський вручив нагороду «Пташці» та іншим звільненим захисникам України. ФОТО

Джерело