До складу Первомайської громади, що в Миколаївському районі, входять 11 населених пунктів. Громада донедавна перебувала під майже щоденними обстрілами російських військ. Тут армія Росії зруйнувала 13 навчальних закладів, неушкоджених — не залишилось.

Який вигляд мають навчальні заклади та чи є перспективи їх відновлення, кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу освіти Первомайської селищної ради Ірина Лукашевич.

Серед зруйнованих освітніх закладів громади Костянтинівська гімназія. Тут навчались понад 50 учнів, а на першому поверсі розташовувався дитячий садок. Заклад був центром села, каже Ірина Лукашевич, тут місцеві жителі збирались на свята, зустрічались, аби обговорити різні питання.

Наслідки російського вторгнення: в одній з громад Миколаївщини відсутні вцілілі навчальні заклади

"Я впевнена, що ми її відновимо і вона стане ще кращою, якщо повернуться діти. Попереду зима, йдуть дощі. Ще й ця плита впала (перекриття між поверхами — ред.). Освітні заклади не захищені від снігу, від дощу, від такої погоди. Всі зусилля ми, звісно, прикладаємо і хочемо зберегти те, що можна зберегти", — розповіла Ірина Лукашевич.

Також обстрілами зруйновано Первомайський ліцей. Тут навчались 460 дітей. За словами Ірини Лукашевич, учням немає куди повертатись — більшість будинків в селищі також зруйновані.

"Буквально 10-го листопада наша громада вийшла з території бойових дій, але в деяких закладах починають прибирати, забивати вікна. Там, де щось можна зберегти, ми зберігаємо. Ми маємо надію, що освіта повернеться саме сюди, в центр. Тому що Первомайське вважалось центром громади і тут налічувалась найбільша кількість дітей", — розповіла Ірина Лукашевич.

З деяких закладів освіти в громаді російські війська винесли техніку та устаткування, також там росіяни облаштовували собі місця дислокації.

"У Білозірському закладі освіти, наприклад, перебували окупанти, там винесено було абсолютно все", — розповіла Ірина Лукашевич.

З її слів, станом на 3 грудня громада потребує матеріалів, аби накрити будівлі навчальних закладів та захистити їх від дощу та снігу. Без допомоги заклади освіти зберегти не вдасться, каже посадовиця.

"Ми звертаємось до всіх організацій по допомогу. Ми хочемо в зимовий період просто накрити, позакривати все, що можна, щоб весною, коли буде змога, все ремонтувати. Щоб все ж таки щось залишилось", — сказала Ірина Лукашевич.

Читайте також

Миколаїв отримав третю партію автомобільної техніки від німецького міста Дортмунд

Плануємо змінити графік подачі електроенергії на Миколаївщині — начальник ОВА

"Я до кінця не хотів вірити". Миколаївці поділилися спогадами про 24 лютого

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело