Казав і кажу на всіх ефірах: для того, щоби послабити «гібридну церкву» до стану втрати загрози, не треба якихось особливих заборон на її діяльність.

Не те, щоб заборони були зайвими, – просто успіху можна було б досягти простіше і з меншим ризиком скандалів, програних судів та міжнародної критики.

Для цього потрібно мале. Не робити для московських попів винятків з українських законів.

Трішечки конкретики. Що по московських попах?

Візьмемо, наприклад, лаври.

Усі вони є державними заповідниками, які Московський патріархат орендує. В усіх випадках орендує він їх із великою низкою порушень договорів оренди. Так, наприклад, якось ворота Києво-Печерської лаври, артефакт ще часів, здається, Мазепи, за одну ніч кудись зникли. Так чомусь збіглось, що нова машина владики Павла в них погано проїзжала. Тому сталось диво – і більше їй нічого не заважало.

А тепер скажіть мені, чи треба для виселення Московського патріархату з Лаври якесь особливе рішення? Чи достатньо просто того, щоби компетентні органи не приймали аргумент «ворота впали чудесним чином»?

Чи от, наприклад, самобудова на фундаменті Десятинної. Не будемо згадувати про настоятеля – громадянина Росії. Сама будова. Вона ж відгрохана просто незаконно. Чи потрібне рішення РНБОУ для того, щоби покарати тих, хто це зробив, чи достатньо просто дотримуватись відповідного законодавства?

Чи важко просто дати по яйцях окремим персонажам із судів (привіт, Вовки), які блокують імплементацію закону, згідно з яким УПЦ МП має банально підписувати свої церкви, зазначаючи свою приналежність?

Істинно кажу вам: одного цього буде достатньо для того, щоб кількість парафіян різко зменшились.

Уявіть, що щодо Московського патріархату просто перестали робити винятки із законів. Уявіть, що їх попросили геть з усіх пам’яток історії та культури. Що посадили всіх, хто розповсюджував антиукраїнські матеріали чи пригодував «казачков».

Що владиці Луці Запорізькому поставили кілька питань зі словом «амфетамін», а настоятелям церков формату МАФ – зі словом «самозахоплення території».

Що схильність окремих діячів до чоловічих афедронів стала відома широкому загалу. Що дали зрозуміти місцевим діячам, що загравання із МП – погана мода.

Зрештою, що просто на кожному храмі висить табличка із великими літерами: «московський патріархат».

Себто, що для них просто не роблять винятків.

Я переконаний (а я трішки в темі), що самого цього було би достатньо для того, щоби вплив руки Москви в Україні різко, дуже різко просів.

Джерело