У планах благодійників облаштувати ще один гуртожиток, щоб допомогти більшій кількості переселенців

Закинуте приміщення перетворили на гуртожиток. Черкаські волонтери облаштували помічний центр для переселенців у закинутій адмінбудівлі. Тепер тут живуть три десятки людей, для них безплатно організували харчування і лікування. Умова заселення одна – під час проживання волонтерити для ЗСУ. Тут працюють у кузні, плетуть сітки та возять допомогу на Херсонщину. Більше бачили журналісти "5 каналу".

Плетуть сітки та доглядають за кроликами: волонтери перетворили закинуте приміщення на гуртожиток (Відео)

Тут є вся необхідна техніка та умови для проживання. Наталія тут живе із літа. Приїхала з Харкова, мешкала в найбільш обстрілюваному районі – на Салтівці. Повертатися жінці нині нікуди, тож вирішила лишитися в Черкасах і допомагати військовим.

"Ви знаєте, коли лежали під обстрілами, бігали, зараз розплачусь. Я розуміли, що молоді хлопці воюють за наших дітей. Є донька, є онучка. Я хотіла допомогти, чим зможу", – каже переселенка Наталія Перепьолкіна.

Гуртожиток облаштувала волонтерська організація "Січ" за кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення. Керівник штабу Ілля каже – стару адмінбудівлю орендували за 1 гривню і переобладнали під житлову – з нуля зробили санвузли та кухні.

Біля будинку зробили загін для трьох свиней і кроликів.

За мініфермою доглядають самі переселенці. А от клітки для тварин робив черкаський волонтер – Павло. Сюди прийшов допомагати переселенцям і військовим.

"Найскладніше було почепити сітку, але кролики поки адаптувалися – хотіли винести сітку, але що поробиш, ми ж інженери", – каже волонтер Павло Оболевич.

Нині у гуртожитку – більш як три десятки переселенців із зони обстрілів. Проживання безплатне.

"Принцип який – якщо ти хочеш волонтерити, приносити користь україні – ми надаємо житло, якщо потрібен медицина, одежа їжа, все, тобто гроші тобі не потрібні будуть, навіть підробітки дають, оголошення підробітки, розклейки, ми самі знаходимо це щоб у людей якась копієчка була", – пояснює керівник громадської організації "Січ" Ілля Ястреб.

Куди докласти руки – шукати не треба. Волонтери організації "Січ" самі пропонують, де можна бути корисними. Навчили переселенців працювати з металом у кузні. Тут вироблять буржуйки для військових, а також металоконструкції.

"В основному на передову вони йдуть, з чого є, з того і робимо – з балонів, з труб, із сейфів привозили, перероблять, ще банки осьо на окопні свічки нарізаємо, заготовляємо. Завжди потрібні і охочі шити. За машинкою волонтерить пані Надія, вона приїхала в Черкаси ще в 14-тому з Луганщини, її дім вже 8 років під окупацією", – каже коваль Володимир Погребняк.

"Я тут з онучкою, дитина вчиться вже у колежді, а як приїхали – ходила в другий клас, ми вже освоїлись, тут 8 років , це дуже багато, є бажання залишитися тут", – каже переселенка Надія Пашнюк.

А ще тут виготовляють павербанки, плетуть сітки, готують консервацію та возять усе військовим і на деокуповані території.

У планах благодійників облаштувати ще один гуртожиток, щоб допомогти більшій кількості переселенців.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Нагадаємо,  через "Дію" вже отримано 299 тисяч 642 заявки про знищене та пошкоджене унаслідок війни майно українців.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Зібрали $1 000 000 і приступили до роботи: на Черкащині будують житло для родин загиблих захисників

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело