В Одесі містяни, які сидять у темних квартирах, обурилися через працюючий луна-парк. Потужні холодильники там тримають кригу на ковзанці у плюсову температуру в той час, як місто живе за лімітами електрики. До того ж, протягом тижня заради економії в Одесі майже не працював електротранспорт, йдеться в ТСН. 

Парк розваг серед цілковитої пітьми  виглядав яскравим острівцем. Мешканці довколишніх будинків споглядали на це сяйво з темних квартир і обурювалися. “В мене світла немає по 14-15 годин. Ми сидимо до трьох ночі без світла, потім підриваємось, починаємо готувати, митися, прати… А в них там працює… Вибачте, але це свинство”, - обурюються люди.

 В парку пояснюють, від довоєнного рівня й ілюмінація, і атракціони працюють щонайбільше на шосту частину потужностей. Мовляв, вимкнули більшість освітлення й економлять на  гойдалках та каруселях. Мають свої потужні генератори і працюють від них під час знеструмлень, а коли світло дають, то живляться від загальної мережі. “Інші всі заклади - ресторани, кафе, інші розважальні торгові центри - все ж таки працюють, якщо їм дають світло. Якщо ми включимо все світло, то будка, яка продає хот-доги буде більше споживати електроенергії, ніж весь мій парк. Світло я включу”, - каже керуючий парку атракціонів Генадій Переверзев. 

Одесити повстали проти луна-парку із ковзанкою, який працює у час тотальної економії світла

Але крім ілюмінації, тут працює відкрита ковзанка. Потужне холодильне устаткування цілодобово підтримує кригу при плюсовій температурі повітря. Скільки саме «з’їдає» від добового ліміту Одещини парк – його керівництво не зізнається. Експерти кажуть, конфлікт лежить більше в площині моралі. “Я особисто вважаю, що ця ситуація є неприйнятною. Запускати такі об’єкти… В нас дійсно критична ситуація з енергопостачанням, деякі будинки були дві доби без світла, дві з половиною. Навіть, якщо в тебе є невелике споживання, безумовно треба якось економити, як мінімум психологічний ефект - це має бути для людей”, - переконує голова громадської спілки “Спільна власність” Сергій Філіпов.

Відвідувачі парку навпаки радіють можливості розважитися, навіть попри дощ. Мовляв, після холодних темних осель отримують тут заряд позитиву, який дозволяє триматися у нелегких умовах. До того ж в парку дозволяють заряджати гаджети, пропонують гарячі напої, як у будь-якому “Пункті незламності”. “Я взагалі з Миколаєва і всю війну радості було дуже мало, того я думаю, що це класно прийти на ковзанку. Людям потрібно якісь емоції отримувати, якісь радощі”, - каже відвідувач парку.

В компанії ДТЕК пояснили, надають рівні умови всім споживачам.  Парк розваг отримує електрику, коли її вмикають, як й інші клієнти, тож порушень не бачать. При цьому в компанії  не розголошують, скільки енергії споживає заклад. Можна лише припустити, виходячи з потужності генератора, що забезпечує роботу парку під час відключень. “Ось генератор 430 кіловат він видає нам, що стільки не потрібно. З урахуванням того що ми економимо”, - додають у парку розваг. 

Між тим трамваї та тролейбуси в Одесі заради економії електрики цілий тиждень або не працювали зовсім, або виїжджали на маршрути лише на годину зранку, у піковий час. А одеситів досі закликають економити на всьому, зокрема, не користуватися прасками, бо ж для підтримання системи важливий кожен кіловат.

Читайте також:

На Прикарпатті у пожежі в будинку загинуло двоє чоловіків

Генерал ЗСУ розповів, звільнення якого міста стане "ключем" до деокупації Криму

"Він "на гачку" у Путіна": американський політолог пояснив, чому Лукашенко не хоче воювати проти України

Джерело