У Черкасах до Дня людей з інвалідністю, який щороку відзначають 3 грудня, влаштували свято для дітей. За словами засновниці громадської організації "Ми є поруч" Тетяни Волочай, такі зустрічі — це можливість показати творчі здібності її вихованців.

Наталія Поночевна розповіла: разом із донькою Алісою вони відвідують заняття громадської організації близько року. І, за її словами, є позитивний результат:

"Аліса вміє танцювати, та на людях соромиться, тож до заходу ми одягли святковий костюм. Ходити вона навчилась тільки рік тому, у лікарні нам казали, що дитині вкрай потрібна соціалізація. Такі заходи йдуть їй на користь. Також доньці подобається малювати і я рада, оскільки це розвиває дрібну моторику, з якою є проблеми, та розвиває певні навички".

Настоятель черкаського храму святих Кирила і Мефодія отець Ігор розповів, що має сина з інвалідністю, тож поділяє почуття з тими, хто прийшов на захід:

"Мій син повинен був бути на візку, та все ж таки він тепер уміє сам ходити. Тому я знаю всі проблеми, з якими стикаються люди з інвалідністю, і вирішив прийти й підтримати дітей. Для них важливо просто жити, посміхатись, радіти життю, оскільки для них це постійний подвиг, постійна боротьба. Не всі розуміють, який тягар носять ці люди. Тому це не просто діти, для яких виділили день. Це герої".

"Немає обмежених можливостей, просто у нас є трохи більше особливостей, з якими доводиться жити дещо інакше. Не треба зупинятись, потрібно малювати, вишивати, творити, долати все заради майбутнього. У майбутньому ви ( діти з інвалідністю — ред.) будете ділись своїм досвідом з іншими дітьми. Ми такі ж люди, як усі, просто у нас є маленька особливість — інвалідність", — зазначила представниця жіночого руху Ірина Діброва.

Тетяна Волочай розповіла, що організація громадська організація "Ми є поруч", попри відсутність підтримки з боку держави, досягла розвитку.

"Ми стали опорною точкою української освітньої платформи на Черкащині, а з нового, 2023 року, станемо регіональним центром. Держава нам не допомагає, ми самі розвиваємось. Я разом з іншими фахівцями їздила до Львова, де серед трьохсот установ з України ми виграли навчання стосовно впровадження послуг раннього втручання. Тож ми зробили велике досягнення", — пояснила вона.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю Тетяна Волочай організувала зустріч з дітьми та дорослими:

"Для дітей ми зробили святкову атмосферу. Це день, аби заявити, що ці люди є у нашому суспільстві. І це гарна можливість показати, наскільки наші діти талановиті. Такі заходи важливі, адже з початком повномасштабного вторгнення більше уваги приділяють дітям-переселенцям. Ми розуміємо, що нині такі реалії, однак я хотіла нагадати і про своїх вихованців".

На захід діти принесли свої творчі поробки, також читали вірші і танцювали.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Деталі від радянських авто та китайський двигун: черкащанин власноруч зробив тракторець "Вони — наша небесна варта": у Черкасах родинам загиблих прикордонників вручили ордени "Нескорений Херсон": у Черкасах презентували виставку світлин

Джерело