3 грудня — 283 день, відколи Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне Запоріжжя веде текстовий онлайн подій війни у Запорізькій області. Новини попередньої доби читайте тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Запоріжжя.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Вільнянськ, Білогір'я, Гуляйполе, Оріхів, Червоне, Малинівка, Дорожнянка, Щербаки, Залізничне, Степове, Приморське, Ольгівське, Новоданилівка, Чарівне, Малі Щербаки, Кам'янське.

Надійшло 41 повідомлення про руйнування будинків та квартир, а також об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями РФ.

Вторгнення Росії в Україну: ситуація на Запоріжжі. День 283-й

ДУ "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення.

Станом на 8.00 годину 3.12.2022 року гамма-фон становить:

м. Запоріжжя – 12 мкР/год; м. Кам'янка-Дніпровська – 11 мкР/год; м. Василівка – 10 мкР/год; смт Михайлівка – 8 мкР/год; м. Енергодар – 8 мкР/год м. Вільнянськ – 11 мкР/год; м. Оріхів – 11,5 мкР/год; смт Новомиколаївка – 11 мкР/год.

та є таким, який не перевищує властивий для цих територій природний фон.

Протягом минулої доби 2 грудня проводилася евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 82 осіб, з них 20 — діти.

Таку інформацію оприлюднили у Запорізькій ОВА.

На Запорізькому напрямку окупанти обороняються. Вони обстріляли з танків та артилерії цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Ольгівське, Малинівка, Червоне, Тернувате, Чарівне, Гуляйпільське та Кам’янське Запорізької області.

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

У місто Токмак Запорізької області зафіксовано прибуття до лікарень понад десяти автомобілів із пораненими військовослужбовцями та тілами загиблих окупантів.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

Жителі тимчасово окупованої Михайлівки Мелітопольського району на Запоріжжі повідомляють про гучні вибухи.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров: "Детонує поблизу Плодородного, чутно автоматні черги".

Протягом минулої доби, 2 грудня, в Мелітопольському та Василівському районах Запорізької області окупанти втратили понад 270 осіб пораненими.

Інформація щодо загиблих уточнюється, повідомили у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.

На Запорізькому напрямку окупанти продовжують вести оборонні дії. Вони обстріляли з артилерії понад десять населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення, зокрема Оріхів Запорізької області, проінформували у Генштабі ЗСУ.

Джерело