Собака-обіймака Хібукі допомагає дітям у Житомирі подолати стрес. Цей ізраїльський проєкт започаткований в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення. Сеанс Хібукі-терапії координаторки проєкту провели для учнів Житомирської спеціальної школи №2. Про це Суспільному розповіла Хібукі-терапевтка Тетяна Шапран.

За її словами, собака-обіймака Хібукі — унікальна терапевтична іграшка, яка допомогає пережити травму, впоратися з болем, втратами й руйнуваннями, спричиненими російською військовою агресією. Обійми плюшевого песика допомагають дітям здолати страхи і зосередити увагу на піклуванні про собаку.

"Хібукі вже допомагали діткам в Ізраїлі, Японії і Америці, – каже Тетяна Шапран. – Тепер пес Хібукі приїхав до Житомира — щоб заспокоїти й обійняти якомога більше дітей. Обійми здатні заспокоїти дитину. Вони знижують рівень стресу, покращують настрій, розслаблюють тіло й нервову систему, дають відчуття захисту, турботи, любові й розуміння".

Хібукі-терапія: як собака-обіймака у Житомирі допомагає дітям впоратися зі стресом від війни

"Собачка гарний. Я хочу собі такого друга", – каже учасниця проєкту "Хібукі-терапія" Марія Дем'янець.

За словами Галини Дем'янець – мами однієї з учасниць сеансу, з початком повномасштабної війни її дитина неодноразово перебувала у стресовому стані.

"Перший дуже великий стрес вона перенесла, коли в школі під час повітряної тривоги посипалися вікна, – розповідає Галина Дем'янець. – Тоді вона впала під сходинки і лежала, бо ми не встигли добігти до укриття. І в неї на фоні цього почалася депресія. І тому я думаю, що цей песик своїми обіймами допоможе подолати стрес. Буде така обіймашка, як мама, яка тримає її в обіймах. І це для доньки буде дуже класно".

"Кожна деталь цієї іграшки запатентована Ізраїлем, – каже координаторка ізраїльського проєкту "Хібукі-терапія" у Житомирі Світлана Сіроштан. – Це і дзеркальні очі, в яких відображається дитина, і навіть відстань очей розроблена так, щоб дитина себе бачила. Продумана довжина лап. Вона достатня, щоб обіймати. Є спеціальні наліпки на лапах. А вуха такі, що в них дитині зручно розповідати свої секрети. Діти зі спеціальної школи №2 по-особливому переживають травми, тому ми спробували цей проєкт саме тут".

Творцем Хібукі-терапії став доктор Шай Хен-Галь під час другої ліванської війни в Ізраїлі. З того часу Хібукі допомагав дітям Ізраїлю, Японії, Америки переживати травму, відновлювати психічне здоров'я й повертатися до життя.

"Я була у складі групи психологів, якою керував доктор Шай Хен-Галь, – розповідає практикуюча психологиня з Ізраїлю Дафна Шарон-Максимов. – І саме він першим запропонував використовувати іграшку для реабілітації дитячої травми. Доктор Шай Хен-Галь запропонував цю методику як коротку інтервенцію, тобто використовують її один-два рази. Коли почалася війна в Україні, ми з ним згадали цю модель і вже з 25 лютого почали шукати способи, як переправити іграшки Хібукі до України. Я разом зі своїми українськими колегами почала працювати над благодійним проєктом "Хібукі-терапія". Це терапія дитячої і підліткової травми за допомогою іграшки Хібукі. Але це не просто іграшка, а терапевтичний інструмент психолога".

Дитина разом із психологом і другом Хібукі проходить усі етапи до психоемоційного відновлення.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело