3, 4 та 6 грудня у гамбурзькому театрі Thalia in der Gaußstraße відбудуться перші покази вистави російського режисера Кіріла Сєрєбряннікова "Вій". Українці та небайдужі німці планують провести акцію у день премʼєри.

Кірілл Сєрєбряніков — російський режисер, який підчас повномасштабної війни в Україні виїхав до Європи, де активно продовжує свою діяльність. Його новий спектакль засновано на п’єсі "Вій" Миколи Гоголя. Вистава присвячена темі війни між Росією та Україною та розповідає історію російського солдата, якого катують українці.

Саме тому група активістів збирається в день прем’єри 3 грудня на акцію-протест біля театру, де відбудеться вистава, та планує перформанс під час вистави в театрі.

Українці у Гамбурзі влаштують акцію на премʼєрі вистави російського режисера Сєрєбряннікова

Мета акції — показати, що ліберальні росіяни просувають імперські наративи в Європі та контроверсійні ідеї серед німецькомовної авдиторії.

"Під час акції плануємо показати фото наших митців, які загинули у 2022 році від рук росіян. Закликати не толерувати російську культуру і не відокремлювати її від злочинів Росії. На виставі буде присутня активістка, яка подарує режисерові закривавлений символ знищених українців", – у коментарі Суспільне Культура розповіла одна з організаторок акції Ольга Зігунова.

П'єсу Сєрєбрянніков написав у співавторстві з українським сценаристом Богданом Панкрухіним.

В офіційному описі спектаклю говориться: "У той час, коли в Європу прийшли смерть і руйнування, поставивши під загрозу наші цінності, артисти збираються на сцені в ім'я СВОБОДИ. З європейським ансамблем Сєрєбрянніков намагається втілити в мистецтві те, що здається неможливим у реальності: партнерство між художниками, які, незалежно від свого походження, вірять в одні й ті самі цінності — незважаючи ні на що".

У виставі гратимуть ексактори "Гоголь-центру", артисти Thalia in der Gaußstraße, а також український актор Олександр Яценко, для якого "Вій" стане дебютною роботою на сцені Гамбурга.

"Відчуття, що важливе послання про вбивства людей подали між кавою і десертом": Ірина Цілик про Каннський кінофестиваль

Раніше, попри заяви організаторів Каннського кінофестивалю про недопуск росіян до події та попри заклик України до світових кіноспільнот бойкотувати російський кінематограф, до основної конкурсної програми включили стрічку Сєрєбряннікова "Дружина Чайковського".

Президентка Європейської кіноакадемії, польська режисерка Агнешка Голланд розкритикувала через це організаторів.

"На жаль, мої погані відчуття підтвердилися його словами. Він використав [пресконференцію], щоб похвалити російського олігарха та порівняти трагедію російських солдатів з українськими захисниками. Я б не дала йому такого шансу саме в цей момент", — зазначила режисерка.

Також Голланд додала, що вся російська культура, навіть класика 18 століття, потребує перегляду зараз, коли наслідки "російської імперіалістичної агресії" стають очевидними.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело