Тестування оповіщення населення. Працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій готуються до ймовірного блекауту, тож 2 грудня вулицями населених пунктів області їздили авто з гучномовцями, які в екстрених ситуаціях, за тривалої відсутності електроенергії, будуть одним із варіантів оповіщення населення про загрози та небезпеки.

"На території Сумщини функціонують "пункти незламності". У цих пунктах є можливість зарядити гаджети, зігрітися також є вода, освітлення, інтернет та місця для відпочинку. Адреси розташування таких пунктів ви можете дізнатися в органах місцевої влади, пожежних частинах, відділках поліції та на сайті "nezlamnist.gov.ua", — таке оповіщення лунало зі спецавтомобілів.

Такі спецавтомобілі державної служби з надзвичайних ситуацій звідки лунало оповіщення, можна було зустріти на вулицях Сум та області кілька годин. Це, говорить, речник ДСНС у Сумській області Олег Стрілка, необхідно, аби відпрацювати маршрути для оповіщення населення. По обласному центру працювали три автомобілі: "Задіяні автомобілі нашої служби порятунку . Вони охоплюють абсолютно всі райони міста Суми. Також розроблений алгоритм дій, щоб нам допомагали наші правоохоронні органи".

У Сумах ДСНС тестували оповіщення населення на випадок блекауту

Такий варіант оповіщення використовуватиметься як один зі способів донести інформацію населенню при відсутності електрики, зв’язку та інтернету.

Як ОСББ у Сумах готується до можливого блекауту

"Ми зможемо у випадку блекауту оперативно доносити інформацію ту, що і зараз громадяни отримують через телеграм-канали, через засоби масової інформації, інтернет. Тобто, загрози артилерійських ударів, загроза авіаударів або інші небезпечні різного роду фактори, які можуть виникати через ворожі удари. Які це – вони розроблені і якщо це боронь Боже трапиться - інформація буде доведена", — зазначив Олег Стрілка.

Ми поцікавилися у сумчан, чи готуються вони до тривалих відключень електрики самостійно.

"Де пункти незламності знаю, на СКД бачила. Інші я просто ще може не проходила повз. Готуємося, ліхтарики обов’язково. Для тепла – вікна поутеплювали, під’їзд свій утеплювали", — зазначає сумчанка Світлана.

Куди на Сумщині звертатися у разі блекауту: корисні адреси та телефони

"План дій – це взяти необхідні речі, медикаменти, грошей та їжі і йти. А далі йти, якщо вже щось глобальне станеться йти до бомбосховища або виїжджати з міста. Свічки придбав, багато дуже сірників на всякий випадок бензину в каністрах десь 100 так, машина постійно заправлена, щоб була", — ділиться сумчанин Андрій.

Сумчанка Маргарита говорить, що виїжджати не планує: "Я знаю в школах є пункти незламності, в сьомій, де я вчилася. Щось готуємося, і воду запасаємо, і павербанки купуємо, готуємось. Я не буду виїжджати, у мене тут сім’я, тваринки, будемо справлятися якось так".

За інформацією військової адміністрації нині в області розгорнули 175 "Пунктів незламності". Їх адреси можна переглянути на сайті.

Що відомо "Пункти незламності", про які сповіщали рятувальники, офіційно розгорнули на Сумщині 23 листопада після масованого ракетного удару по Україні російськими військовими. Як і де на Сумщині працюють “Пункти незламності”. Протягом 23 листопада до "Пунктів незламності", які розгорнули рятувальники на території Сумської області, звернулися 804 людини.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело