Перевагу в поселенні у модульні будинки надаватимуть вразливим верствам населення

На Рівненщині релоковане підприємство облаштовує перше модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Будівельна компанія через війну переїхала з Харкова. У Рівненській області змінили виробництво і допомагають переселенцям отримати житло. Перші три модульних будиночки майбутнього містечка вже встановили. Які вони – дивіться у сюжеті журналістів "5 каналу".

Обігріватимуть електроконвекторами: на Рівненщині облаштовують перше модульне містечко для ВПО (Відео)

"Є спальня для батьків, шафа, загальна кімната, диван. Також санітарна кімната, душова, туалет, бойлер на 60 літрів, також вмонтована кухня", – показує модульний будиночок виробник, керівник будівельної компанії Станіслав Юрченко.

Такий модульний будиночок усередині. У ньому є всі необхідні зручності для життя. Проживати в одному може родина з 4 людей. Контейнери виготовляє релоковане підприємство з Харкова. На Рівненщині розпочалася нова історія компанії.

"Ми займаємось промисловою теплоізоляцією. У нас працювало більше як 200 працівників по всій Україні – Вовчанськ, Херсон. Але змушені були з'їхати, там залишилось обладнання, матеріали. Людей вивезли. З Харкова переїхали до Рівного, і тут почали виготовляти модульні будинки, бо розуміємо, що це дуже актуально", – розповідає виробник, керівник будівельної компанії Станіслав Юрченко.

До війни робити модульні будинки для бізнесменів було як хобі. Тепер стало новим видом виробництва. Створюють контейнери неподалік Рівного. У будівельній компанії зараз працює 60 людей. Монтувати перші будиночки для ВПО розпочали у Радивилові, адже тут живуть майже 2000 переселенців. Тому виділили земельну ділянку для модульного містечка і запустили пілотний проєкт. З бюджету області на нього виділено понад 11 мільйонів гривень.

"Проживає 1800 ВПО у нас. Це у більшості Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька область. Люди живуть у приватних будинках по селах і у місті Радивилів", – розповів заступник голови Радивилівської ТГ Віктор Ісюк.

"У Радвилові є медичні, освітні та позашкільні заклади. Також поруч кілька підприємств, де матимуть роботу ВПО", – каже голова Дубенської РВА Всеволод Пекарський.

Наразі до будинків прокладають каналізацію. Потім воду та світло. Перезимувати у них люди зможуть. Фахівці запевняють: у контейнерах буде тепло.

"Модульна конструкція цього контейнера відповідає термічному опору, тобто всередині там є регулятор, який здатний тримати тепло при температурі -15 градусів", – пояснює архітектор Микола Ярощук.

Електроконвектори обігріватимуть будиночки. Через перебої та аварійні відключення світла виробник та міська влада розглядають різні варіанти на час опалювального сезону.

"Якщо постане таке питання, то будемо купляти генератор, хоча зараз їх придбати надзвичайно складно", – каже заступник голови Радивилівської ТГ Віктор Ісюк.

Поселятимуть у будиночки не всіх. Перевагу надаватимуть вразливим верствам населення.

"Насамперед це люди, які працюють, далі це жінки, чиї чоловіки служать у ЗСУ, і мами з дітьми, які живуть на території громади", – каже голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Перших мешканців у модульному містечку чекають на Новий рік. До 29 грудня тут змонтують усі 12 будиночків і облаштують територію. Кажуть: працюватимуть у дві зміни, тому перебої зі світлом не стануть на заваді.

З Рівненщини, "5 канал"

Нагадаємо,  через "Дію" вже отримано 299 тисяч 642 заявки про знищене та пошкоджене унаслідок війни майно українців.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Зібрали $1 000 000 і приступили до роботи: на Черкащині будують житло для родин загиблих захисників

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело