18 тисяч ладижинців залишилися без централізованого опалення після ракетного обстрілу ТЕС. Тоді було пошкоджено мережу теплопостачання. Проте надзвичайну ситуацію воєнного характеру оголосили у місті лише 28 листопада. У військовій адміністрації пояснили: спершу проблему намагалися вирішити на місцевому рівні. Як планують повертати тепло у квариири містян — у матеріалі Суспільного

У місті працюють чотири пункти обігріву, ще шість готують до відкриття. Суспільне відвідало три з них. Відвідувачів тут не було. Дитсадки у місті не працюють. Школи — у штатному режимі, каже директор ліцею №1 Геннадій Конопелько.

"У нас є опалення своє. У нас твордопаливні котли знаходяться в експлуатації. Палимо дровами. На випадок, коли не стає світла ми можемо працювати із генетаротами, які в нас є", — говорить директор ліцею №1 Геннадій Конопелько.

Без опалення та гарячої води. Як вирішують надзвичайну ситуація у Ладижині на Вінниччині

У закладі також облаштували "пункт незламності". Тут можна зігрітися, випити гарячого чаю, скористатися інтернетом чи зарядити гаджети.

"У нас є для першого часу міськрада нас забезпечила печиво, чай, кава, дитяче харчування", — говорить директор ліцею №1 Геннадій Конопелько.

Заступник міського голови Павло Анущенко каже, для вирішення проблеми з централізованим опаленням мають розконсервувати стару котельню. Нею обігріватимуть частину міста. Також планують встановити кілька модульних.

"В нас є модульна котельня, яка розбирається в іншому місці, там де вона знаходиться, щоб її перевести і влаштувати її біля четвертої школи", — заступник міського голови Павло Анущенко.

Ще одну модульну котельню встановлять біля міської лікарні, аби заклик був автономним. Наразі пацієнтів Ладижинської міської лікарні перевели до Гайсина. Також змінили маршрут пацієнта.

"Екстренна невідкладна допомога, тобто 103, буде вести пацієнтів у гайсинську лікарню. У нас на базі закладу буде працювати чергова бригада. Всі стаціонарні пацієнти виписані на доліковування в сімейну медицину. Важкі пацієнти переведенні а гайсинську лікарню", — говорить медичний директор Ладижинської міської лікарні Юрій Косенко.

28 листопада голова ОВА оголосив у місті надзвичайну ситуацію воєнного характеру за рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Чому лише за тиждень — в обласній військовій адміністрації пояснили: до цього часу проблему намагалася вирішити на місцевому рівні.

"Наразі проблем з фінансами немає, але є проблеми з терміном виготовленням деяких специфічних деталей, ми їх шукаємо по всій Україні. Пробелм з цим немає. Треба лише час на їхнє виготовлення", — зазначив голова ОВА Сергій Борзов.

Ладижинка Раїса каже, вдома одягає кілька пар шкарпеток, штанів. Хоча в квартирі має кондиціонер, але поки не вмикають, аби не навантажувати електромережу.

"Сьогодні прийшла з роботи, я добу була на роботі, в квартирі 15 градусів. Чекаємо, що щось зміниться в нашому місті, в нашій країні. Дуже хочеться перемоги. Дуже хочеться гнати цих орків так далеко, щоб вони на нашу країну навіть не ступали", — каже лидижинка Раїса.

У квартирі одягаються тепліше. Так майже тиждень зимує трирічний Доброслав із батьками, розповідає тато Іван. Каже, залишитися без світла і тепла були готові, бо розуміють біля якого обʼєкта живуть.

"Ми використовуємо електричний обігрівач, щоб хоч якось підтримувати температуру, бо маємо дитину вдома. Намагаємося вмикати не все разом, щоб зменшити навантаження на енергомережу, на власні автомати. В країні війна, ми місто, яке живе зі станцією і ми розуміли: є станція все добре, немає — є великі проблеми з постачанням", — говорить ладижинець Іван.

Що відомо

23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. У Центрі досліджень енергетики додали, що на повне відновлення українського енергетичної системи знадобиться кілька років.

Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Джерело