Попит на долар почав різко зростати через останні новини з російської федерації. Адже ця ситуація викликала неабиякий ажіотаж і відповідно зростання курсу валюти. 

Про це розповів фінансовий аналітик інвестгрупи ICU Михайло Демків. За його словами сильний вплив на й без того напружений ринок валют спричинили нещодавні новини про "ядерку", мобілізацію в росії та "референдуми".

Фахівець прогнозує, що додатковий ажіотажний попит тягне курс догори в бік рівня понад 42 грн/дол.

Понад 42 гривні за долар: новини про

"Ключове питання – чи це проблема браку пропозиції, чи це попит на готівку так виріс. Я прийшов до висновку, що це друге. Звичайно, дефіцит валюти є, він спостерігається з лютого, але власне зараз він більш гострий, ніж був ще в липні. Михайло Демків

Понад 42 гривні за долар: новини про

Фахівець пояснює, що банки завозять, офіційно імпортують готівку в досить значних обсягах:. Зокрема, така сума як понад 500 млн у серпні - це, за його словами, багато. Крім того, Нацбанк ще в часи початку "коронакризи" у 2020 році накопичив ще 700-800 млн дол. у готівці, і зараз банкам продає її за безготівку для того, щоб підкріпити каси і не було браку, пояснив експерт. Михайло Демків відзначив й цікавий момент - зараз українці надають перевагу долару.

"Він є більш популярним, і навіть на інтервенціях, які проводить НБУ, долар вигрібають повністю, 100 млн, а євро тільки частково. І тому європейську валюту можна купити в банках набагато частіше, ніж долар", - зазначив аналітик. Михайло Демків

Відзначається, що на міжбанківському ринку попит на валюту теж зріс, а це призвело до збільшення інтервенцій НБУ до 737 млн дол. – найбільшого обсягу з другого тижня липня.

Понад 42 гривні за долар: новини про

Джерело