Президент України Володимир Зеленський розповів деталі нового пакету санкцій, оголошеного сьогодні, 30 вересня Сполученими Штатами Америки. За його словами, українські та міжнародні санкції "синхронізуються", а загальна кількість учасників санкційного списку сягне "кількох тисяч субʼєктів".

Про це Володимир Зеленський заявив під час вечірнього відеозвернення.

"Там дійсно великий перелік, доволі гучні прізвища. Але все ж ми орієнтуємося не на гучність, а на те, щоб реально демонтувати російський вплив і при цьому вплинути на стан справ у самій Російській Федерації. Тож запроваджуються обмеження проти кількох тисяч субʼєктів. Синхронізуються санкції України і наших партнерів. Впроваджуються нові санкції проти ключових персоналій, проти значущих російських підприємств", — розповів президент.

Президент додав, що санкції будуть застосовані й до тих громадян інших держав, які взяли участь у "російському фарсі" на окупованій території, маючи на увазі організовані росіянами псевдореферендуми.

"Псевдореферендуми — це елементи агресії проти суверенної держави, і кожен, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, буде притягнутий до відповідальності", — сказав президент.

30 вересня після так званого "приєднання" до Росії тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, адміністрація президента США Джо Байдена ввела новий пакет санкцій проти російських урядовців, членів їхніх сімей, російських і білоруських військових чиновників та організацій, що займаються оборонними закупівлями.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло у санкційний список 14 представників в російському військово-промисловому комплексі, включаючи двох міжнародних постачальників, трьох ключових керівників фінансової інфраструктури Росії, найближчих родичів деяких високопоставлених російських чиновників та 278 членів російського парламенту.

Читайте також

У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій

Наслідки ядерних погроз. Які нові санкції проти Росії готують у США

Найближчі місяці стануть критичними у запровадженні антиросійських санкцій — WSJ

Джерело