26 загиблих та 85 — отримали поранення різного ступеню тяжкості внаслідок обстрілу гуманітарної колони в Запоріжжі 30 вересня.

Такі оновлені дані повідомив міністр МВС України Денис Монастирський, який прибув до Запоріжжя на місце ранкового обстрілу.

"Російська армія забрала життя 26 громадян, в тому числі двоє дітей. 11-річні та 14 річні діти Максим та Валерія більше ніколи не побачать своїх батьків. Також загинула їхня мама, а їхня 3-х річна сестричка зараз знаходиться в лікарні, за нею їдуть бабуся і дідусь з Львівської області".

За словами міністра, цей удар був чітко спланований, на тлі заяви Путіна про анексію чотирьох областей, в тому числі Запорізької області:

"Абсолютно свідомо, прокладаючи путь до цієї заяви, традиційно був нанесений цей кривавий удар по цивільним людям. Ми, однозначно, притягнемо до відповідальності всіх, хто вчинив цей злочин. Зараз з'ясовується звідки був вчинений цей постріл. Очевидно, що це було дуже швидко, з напрямку Токмак Запорізької області, або десь поряд".

На місці події впродовж дня працювали: правоохоронні органи, евакуатор, який забирав понівечені внаслідок обстрілу автівки. Були зібрані й осколки від однієї з ракет С-300 якою поцілили у людей.

За фактом обстрілу гуманітарної колони на околиці Запоріжжя, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України - порушення законів та звичаїв війни.

Читайте також: Ракетний обстріл гуманітарної колони з людьми: 1 жовтня на Запоріжжі оголошено Днем жалоби

До обласної лікарні Запоріжжя госпіталізували понад 30 поранених внаслідок обстрілу колони. Що відомо про їхній стан

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело