Сотні розкритих злочинів та кілограми вилучених наркотиків — все це завдяки спаніелю на ім’я Ніка. Чотирилапа напарниця на службі у запорізькій поліції вже понад чотири роки. Протягом своєї служби Ніка встигла стати зіркою соціальних мереж.

Тренують собаку, проводячи експерименти. У ящиках заховані різні види перцю та жіночі парфуми. Також в одному з них замінник амфетаміну. Ніка має виявити, де саме заборонена речовина.

Ніка ніколи не помиляється, розповідає інспектор-кінолог Ксенія Великжанова, тренується щонайменше два рази на тиждень. У парі з чотирилапою напарницею кінологиня працює понад чотири з половиною роки. До цього дресирувала лише вівчарок.

У Запоріжжі спаніель Ніка допомагає правоохоронцям розкривати злочини

“Я дуже не хотіла мати спаніеля, дуже не хотіла дресирувати її, бо вівчарка є вівчарка — це масивна порода. А це таке маленьке, несуразне, але вона дуже хотіла, щоб її любили, і цим вона розтопила моє серце”, — каже Ксенія Великжанина, інспекторка-кінологиня кінологічного центру ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

У шість місяців Ніка отримала сертифікат, що дозволив їй нести службу у лавах поліції, розповідає кінологиня:

“Знайшли ми у копиці сіна наркотичну речовину, близько 15 кілограм, хоча візуально не було видно. В дитячому використаному памперсі знаходили заборонені речовини. До військового вторгнення ми займалися обшуками, кожен обшук нас залучали для того, щоб в подальшому поліцейські менше тратили часу. А тепер ми стоїмо на блок-постах, на вокзалах”.

За понад чотири роки служби Ніка стала не просто напарницею, а справжнім членом родини, зауважує Ксенія Великжанина:

“Мій повноцінний член родини, яку дуже люблять мої рідні всі, яку ми постійну забираємо додому. Вона весь час зі мною на диванчику спить”.

Неабияк полюбилася чотирилапа захисниця і запоріжцям. В інстаграмі Ніка справжня зірка. Має власну сторінку та майже 1,5 тисячі підписників.

Читайте також: Вивіз вісьмох вихованців з-під обстрілів. Історія тренера-боксера із Запоріжжя

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело