Журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв підтверджує, що заступник голови Верховного суду, очільник Касаційного господарського суду Богдан Львов має громадянство Росії.

Про це Христо Грозєв розповів Радіо Свобода.

"Я бачу, що Львов задовго до вашого розслідування вже був у російських базах із кількома російськими паспортами. При цьому ці бази не з’явилися зараз, не з’явилися торік, а були вивантажені ще 5-6-10 років тому. Тому я виключаю варіант, що йому або нещодавно надали російське громадянство, або він про нього не знав. Ми перевірили, я думаю, ви теж перевірили – його паспорт не вважається анульованим у публічній базі недійсних паспортів. Отож ці два методи перевірки для мене доводять, що в нього дійсний паспорт РФ", – зазначив Грозєв.

У судді Львова є дійсний паспорт РФ — Bellingcat

29 вересня "Схеми" опублікували продовження розслідування про можливе громадянство РФ судді Богдана Львова у відповідь на його дописи у Facebook, де Львов назвав розслідування "фейком".

Аргументи Богдана Львова 26 вересня Львов стверджував, що один із документів, оприлюднений журналістами-розслідувачами як доказ отримання ним російського громадянства, сфальшований. За його словами, у розслідуванні журналістів “Схеми” оприлюднена форма, яку він нібито заповнив для отримання паспорта РФ, коли досяг 45-річчя. Водночас він стверджує, що станом на дату заповнення цієї форми — 26 жовтня 2012 року, зразок цієї форми у РФ ще не був затвердженим. 28 вересня суддя Львов знову заявив, що "історія про російський паспорт – чистий фейк". За його словами, у заяві про видачу російського паспорта вказана дата 24.08.1999, коли в іншому документі зазначено, що паспорт із цією серією та номером недійсний від 09.12.1998. Аргументи "Схем" Щодо невідповідності заповненої форми, журналісти наводять докази, що на той період різними відділами використовувались різні форми, в тому числі точно така, яку наводять "Схеми". Вказана форма вже декілька років була в практичному обігу станом на жовтень 2012 року. Наприклад, ідентичні форми до тієї, яку заповнював суддя Львов у жовтні 2012-го року при отриманні російського паспорту, фігурували на двох профільних російських ресурсах – "Электронная Москва" станом на 2010 рік та на порталі "Паспортист" станом на травень 2012 року. Тобто вони були в активному обігу на той час. "Ми стверджуємо, що правильна дата видачі першого паспорта громадянина РФ Богдана Львова – це 22 липня 1999 року. Оскільки, по-перше, у багатьох базах та реєстрах, зокрема, нерухомості, перший паспорт Богдана Львова "світиться" як виданий саме в липні 1999 року – очевидно, при внесенні цих даних, наприклад, при оформленні права співвласності на квартиру мали справу з оригінальним документом, власне, з фізичним паспортом або його копією. А по-друге, це повністю збігається з логікою письмової форми-анкети 1П, з якої бачимо: заява на оформлення громадянства датована 29.06.1999 року, дата присвоєння паспорта 22.07.1999, і, нарешті, через місяць, 24 серпня 1999 року, заявник Львов ставить підпис про його фізичне отримання", – зазначила авторка "Схем" Наталія Седлецька. Що відомо

15 вересня журналісти "Схем" оприлюднили розслідування, де наводять докази, що суддя Верховного Суду, очільник Касаційного господарського суду, заступник голови Верховного Суду Богдан Львов під час конкурсу на посаду судді ймовірно мав паспорт Російської Федерації. Голова Верховного Суду Всеволод Князєв заявив, що звернувся до СБУ з проханням перевірити факти і повідомити йому, чи правдиві вони.

Богдан Львов, який з 2017 року очолює Касаційний господарський суд ВС, спростовує звинувачення і заявляє, що недостовірну інформацію поширюють, аби його дискредитувати. Інформацію, заявляє він, дізнався під час інтерв’ю з журналістами.

"Жодного випадку надання переваги Росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб", — написав він у Facebook 16 вересня.

Пізніше того ж дня він повідомив, що особисто звернувся до Державного бюро розслідувань та СБУ "з приводу цієї недостовірної інформації".

16 вересня Вища рада правосуддя наголосила, що від імені України суддя може мати лише громадянство української держави. Доведена у визначений законодавством спосіб наявність іншого громадянства є підставою для припинення його повноважень.

19 вересня відбулись збори суддів Касаційного господарського суду, де голосували за недовіру Львову і за те, щоб йому не давали справи. Обидва рішення не підтримали. Проте Князєв розповів, що закрив Львову доступ до державної таємниці на час перевірки.

21 вересня НАБУ відкрило кримінальне провадження та розпочало досудове розслідування щодо ймовірних фактів незадекларованої нерухомості судді Богдана Львова у Москві, повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин.

26 вересня Служба безпеки України скасувала допуск до державної таємниці заступнику голови Верховного суду Богдану Львову.

Читайте також

Ми отримаємо проблемні суди на найближчі 30 років, якщо реформа провалиться — Роман Маселко

Обстріли Запоріжжя, Дніпра, Миколаєва, Одеси, "фундаментальні питання" на РНБО. 219-й день війни. Онлайн

Джерело