У Славуті, що на Хмельниччині, проаналізували фінансову діяльність місцевого управління водопровідно-каналізаційного господарства і дійшли висновку, що підприємство вимушене розглянути питання приведення тарифів для населення у відповідність до економічно обґрунтованого рівня.

Про це повідомляють на сайті Славутської міської ради.

На підприємстві, йдеться в повідомленні міськради, через рекомендації Кабінету Міністрів України не піднімати тарифи, виникла складна ситуація.

В одній з громад Хмельниччини попередили про можливе зростання тарифів на воду

"Одночасно з рекомендаціями уряд гарантував, що згідно із законом буде передбачено відшкодування різниці в тарифах. Мова йшла й про те, що не зростатимуть ціни на електроенергію. Реальна картина сьогодні виглядає так – ціни на електроенергію постійно зростають. З 1 жовтня задекларовано збільшення вартості ще додатково на 20%", — зазначають у Славутській міській раді.

За інформацією міськради, наразі комунальне підприємство уже заборгувало обленерго 4 мільйони 900 тисяч гривень. Натомість заборгованість споживачів перед підприємством складає біля 2 мільйонів гривень.

"Мали розмову з обленерго. На превеликий жаль, міськводоканалу не дозволили провести реструктуризацію боргу хоча б на рік. Тому вивчаємо можливі варіанти виходу з цієї ситуації, щоб підприємство не стало банкрутом і надалі могло надавати послуги водопостачання та водовідведення цілодобово, якісно і в повному обсязі.

Розглянули варіант погашення боргу з місцевого бюджету, проте наразі він неможливий в повному обсязі через суттєве зменшення дохідної частини бюджету (через зміни, запроваджені Верховною радою України, було ліквідовано сплату за акциз та інші платежі, що були скасовані для суб’єктів підприємницької діяльності), яке складає біля 10 мільйонів гривень.

Як наслідок, підприємство вимушене розглядати варіант приведення тарифів для населення у відповідність до економічно обґрунтованого рівня", — прокоментував ситуацію Славутський міський голова Василь Сидор.

Крім того, за словами Василя Сидора, якщо борг підприємства не буде вчасно сплачений, воно змушене буде закуповувати електроенергію за тарифами постачальника «останньої надії», які є значно вищими за ціни звичайних електропостачальників, відтак 6 мільйонів гривень додатково ляже тягарем на міськводоканал.

"Прошу славутчан віднестися з розумінням до ситуації, що склалася, вчасно сплачувати за спожиті послуги або ж реструктуризувати наявні борги, щоб не допустити банкрутства підприємства та припинення надання послуг з водопостачання та водовідведення", — зазначив Василь Сидор.

Читайте також Де брати воду жителям Хмельницького у разі відсутності електроенергії Мер Хмельницького радить містянам економити ресурси води, електрики та тепла в домівках Який план «Б» у Хмельницькому на випадок пошкодження систем теплопостачання Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело