Подружжя Катерини та Олександра Слободянюків відкрили на Вінниччині власну кав'ярню. У Жмеринку, на батьківщину Катерини, вони переїхали з Ірпеня після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 25 лютого.

Місяць тому у пари народилася донечка — Марта-Марія. Разом із нею "народився" і власний бізнес.

"Тут не було затишного місця і ми вирішили подарувати цьому району затишну кав'ярню. Місце, де я можу зустрітися з друзями, однокласниками. В теплі випити гаряче какао", — розповіла Катерина Слободянюк.

Подружжя переселенців з Ірпеня відкрили на Вінниччині власну кав'ярню

Відкрити власну справу подружжя планувало ще в Ірпені, але не кав'ярню, бо ж їх там було вдосталь. Хотіли зробити зону відпочинку. Втім, 24 лютого, їхні плани відтермінувала війна.

"Ця ідея залишається, повернутися в Ірпінь теж є бажання. Нам дуже подобається Ірпінь, як місце для молоді. Ми рік з дружиною там прожили після одруження", — говорить Олександр Слободянюк.

Кав'ярню у Жмеринці родина переселенців відкрила на власні заощадження. Надихнули і допомогли грошима рідні.

"Мій тато зараз на сході в лавах ЗСУ і я ним дуже пишаюся. Каже, що там переосмислює життя і усвідомив, що мало часу приділяв сім'ї, бо був на заробітках. Радить мені, коли прокидаюсь, заварити каву чоловіку, поцілувати та сказати, що любиш. Більше жити, любити, не відкладати на завтра. І ми вирішили не відкладати на завтра", — каже Катерина.

Власний бізнес допоміг розвіятися і рухатися далі — каже Олександр. Бо ж після вторгнення чоловік втратив роботу.

Тепер роботу мають обоє. А ще до себе взяли помічницю — Анну Клименко. Вона теж переселенка. З окупації міста Пологи на Запоріжжі виїздила в середині березня разом із родиною.

"Я дуже рада, що зустріла Сашу та Катю", — каже Анна Клименко.

У Жмеринській громаді з початку наступу офіційно зареєструвалися майже 10 тисяч переселенців. Частина з них повернулася додому, говорить заступник міського голови Костянтин Тимунь. Малий і середній бізнес наповнюють бюджет громади. А створення нових ініціатив у регіонах — у війну для економіки України надважливо.

"На початку війни ми бачили пониження економіки, розвитку. Маючи гроші, люди боялися кудись їх вкладати. Переселенці і місцеві зрозуміли, що треба жити й розвиватися. Для допомоги нашим ЗСУ — треба, щоб економіка працювала", — зазначив перший заступник жмеринського міського голови Костянтин Тимунь.

Російські війська з українського Ірпеня наші воїни давно вигнали. Але поки, повертатися туди з немовлям зарано, каже Олександр Слободянюк.

"Після того, як з Ірпеня відступили ворожі війська, я їздив забрати речі. Сусідній будинок просто під корінь знищений. А в нашому будинку — вікна вибуховою хвилею повибивало", — розповів Олександр.

Відвідувачі у родинній кав'ярні є завжди. Тут, як і в інших подібних закладах, люди кидають у банку гроші на мрію. Нині в усіх вона спільна — це перемога України. На донати і чайові відвідувачів уже купили тепловізор для тата Каті. А ще авто для ЗСУ.

Читайте також

Півтори тисячі переселенців із Луганщини отримали допомогу в одному із гуманітарних центрів Вінниці На Вінниччину переїхали 13 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу з "гарячих" точок України Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю

Джерело