Ліцей №3 міста Житомира за минулий опалювальний сезон зекономив на опаленні 260 тисяч гривень із запланованого мільйона. Гроші на теплі вдалося заощадити завдяки використанню сучасних технологій та енергозберігаючих заходів. Про це Суспільному розповів енергоменеджер ліцею №3 Житомира Олександр Біденко.

За його словами, досягти економії вдалося завдяки використанню регулятора теплового потоку.

"Маємо ось таку систему автоматичного регулювання теплоносія. Ось стоїть спеціальний клапан, який перекриває теплоносій, коли це потрібно. З о пів на восьмої ранку перевіряються всі лічильники та подача, запускається потрібний процес опалення. Ближче до закінчення дня перевіряємо споживання. Якщо переходимо у вечірній, нічний час, датчики спрацьовують і споживання зменшується. В нічний час, під час канікул або карантину, коли немає потреби у великому теплі, тоді спрацьовує ця система, ми за цим слідкуємо постійно", – говорить Олександр Біденко.

Зекономили 260 тисяч гривень: у житомирському ліцеї №3 розповіли, як економлять гроші на опаленні

Тепло у ліцеї заощаджують і завдяки тому, що новий корпус будівлі звели, дотримуючись енергозберігаючих заходів.

"Тут і утеплення, і подвійні енергозберігаючі склопакети, новітня система опалення, на кожній батареї спеціальний датчик, який регулює подачу тепла. Завдяки комплексу цих заходів і економиться тепло", – розповідає енергоменеджер ліцею.

Регулятори теплового потоку по типу того, який встановлений у ліцеї №3, працюють і в тих школах Житомира, які обігріваються за рахунок централізованого опалення. Ліцей №3 є одним з лідерів економії серед навчальних закладів – їм вдалося зекономити на опаленні близько 22%.

"У нас один чи два заклади в Житомирі, в яких економії, вважайте, немає. Решта зекономили, починаючи від хоча б одного-двох відсотків. Найкращий показник за минулий опалювальний сезон склав 27%", – розповів представник міського департаменту економічного розвитку Олександр Гончарук.

У попередні роки зекономлені на опаленні гроші залишалися на рахунках навчальних закладів. Цього року через війну в Україні гроші використають для потреб громади.

Читайте також Учні та вчителі житомирського ліцею зібрали більше тонни гуманітарної допомоги для жителів Балаклії. Шиє українські прапори для військових – житомирська волонтерка пошила 70 синьо-жовтих стягів. Служив у зоні проведення ООС, був десантником – в Житомирі попрощалися із 22-річним Денисом Анікановим.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело