У вишах Полтавщини навчаються майже 900 студентів, які через війну переїхали з інших областей. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський. За його словами, найбільше студентів приїхало з Харківщини.

У студентів Полтавського медичного університету пара з «Анатомії людини». Вивчають будову плечової кістки та кісток передпліччя. Дмитро Сомсіков до Полтави приїхав із Мелітополя Запорізької області. До цього навчався у місцевому медичному коледжі за спеціальністю «фельдшер».

"Через війну я в Мелітополі не зміг нормально закінчити рік навчання і вирішив вступати. Збирався вступати до Запорізького медичного університету, але через такі обставини.Більше всього визначився в Полтаву, тому що тут більш безпечно.Хочу стати дитячим хірургом, щоб рятувати таких діток, яким дуже потрібна така допомога", — каже студент Полтавського медичного університету Дмитро Сомсіков.

Навчання під час війни: скільки студентів з інших областей вступили до вишів Полтавщини

Нині в університетах області навчаються переселенці, зокрема, з Донецької, Чернігівської та Херсонської областей. Найбільше ж їх із Харківщини, розповів Євген Кончаковський.

"Загалом від початку вторгнення Російської Федерації на територію України до вищих навчальних закладів (Полтавщини – ред.) перевелися або вступили під час літньої вступної кампанії близько 900 внутрішньо переміщених осіб та осіб, місцем реєстрації яких є особливо небезпечні території. З них першокурсників 648 – студентів першого курсу бакалаврату та магістратури", — говорить директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Серед вишів області найбільше студентів, які переїхали через війну, навчається у Полтавському медуніверситеті. Від початку повномасштабної війни сюди зарахували та перевели 130 людей.

"Я приїхала із Донецької області міста Костянтинівка. Планувала вступити до Харківського медичного університету і навчатися там у справі лікаря. Та вступила до Полтавського медичного університету через війну. Планую шість років навчатися у цьому університеті, а згодом обрати ту спеціальність, яка мені буде підходити", — говорить студентка Полтавського медичного університету Олександра Бєлозьорова.

"Вони мають відповідну пільгу і зараховуються за квотою. Для них виділяється 10% місць державного замовлення. Ті діти, які мали недостатньо високий бал прохідний, але відносились до цієї категорії, вони теж мають право на місця державного замовлення. І ми таких дітей перевели вже, і вони навчаються. Якщо вони навчалися за контрактною формою навчання, то вони зможуть претендувати на переведення на навчання за кошти державного бюджету", — говорить перший проректор Полтавського медичного університету Валентин Дворник.

Джерело