Це вакуумний протез, який виготовляється одразу на пошкодженій кінцівці пацієнта

Військовослужбовець Олександр уважно спостерігає за протезуванням своєї правої кінцівки. Увесь процес фільмує на телефон. Боєць утратив ногу на Донеччині, коли з поля бою евакуйовував пораненого побратима, а росіяни обстрілювали позиції збройних сил із вогнеметних систем "Солнцепьок".

"Зараз одягнуть такий рукав, його сформують прямо на мені. Він анатомічний,  індивідуальний. За це не хвилююся", - каже військовослужбовець.

Це просто революція: в Україні розпочали встановлювати протези за ісландською технологією (Відео)

Протезисти вимірюють параметри культі та прикладають до кінцівки Олександра матеріали, з яких буде виготовлений протез.

Інша команда працює над протезом для Олександра, бійця президентського полку, який втратив ногу, захищаючи Харків.

Медики працюють під керівництвом шведського протезиста Антона Йоханнесона. Він працює над швидким протезуванням 25 років. Нині свій досвід передає українським колегам.

"На протезування за класичною технологією потрібно значно більше часу. А технологія, якої я навчаю українських протезистів, швидка, дуже надійна, виріб виходить міцний і максимально анатомічний. Оскільки в Україні нині дуже багато пацієнтів, які потребують протезів, потрібно вміти швидко та якісно їх робити, бо люди які захищають країну, заслуговують найкращих протезів", - пояснює протезист зі Швеції.

Протезування "Дірект Соккет" розробили ісландські фахівці. Це вакуумний протез, який виготовляється одразу на пошкодженій кінцівці пацієнта. Від примірки до перших кроків минає дві години. Натомість на класичний процес знадобиться декілька днів.

"Я маю досвід 30 років роботи протезування і це просто революція можна сказати. Тут підписування протезу зводиться до мінімуму. Він складається з базальту, який просичений поліорітановою смолою, яка застигає і ці волокна, як конструкція залізобетонна", - розповідає інженер-протезист Олександр Стеценко.

До майстерні протезисти відлучаються ненадовго. Бійці не встигають випити кави, як медики приносять готові протези. Останні корекції - й Олександр робить впевнені кроки.

"Комфортно, відчуття дуже добрі. Нема такого, щоб десь давило. То був первинний протез, навчальний, зрівняти. То цей легший, він краще сидить на нозі, легший, нема відчуття дисбалансу", - переконує військовослужбовець ЗСУ Олександр Мальчевський.

Не вірить, що стоїть на двох ногах, ще один боєць. Олександр емоційно ділиться враженнями. Ціна такого протезу 150 тисяч гривень, усі матеріали імпортні. Для військовослужбовців їх виготовлятимуть за волонтерські кошти.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело