26 вересня у світі відзначають Європейський день мов, Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї і Всесвітній день контрацепції.

26 вересня православні вшановується пам'ять святого Корнилія сотника.

Європейський день мов

26 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Європейський день мов – масовий захід, присвячений розширенню міжкультурного розуміння, опануванню іноземних мов, включаючи рідкісні. Традиційно відзначають 26 вересня кожного року в 45 країнах континенту. Для прикладу, офіційних мов у Європі – 24.

26 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Свято проголошено за підтримки офіційних органів Європейського Союзу 6 грудня 2001 року під час проведення чергового Європейського року мов. Закликає урізноманітнювати доступний діапазон мов з метою досягнення максимальної домовленості між державами та громадянами країн. Члени ЄС просувають викладання іноземних мов у навчальних закладах, працюють над розв’язанням мовних проблем.

Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

26 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Згідно з ухваленим рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 5 грудня 2013 року був заснований Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Відзначається 26 вересня. Мета свята – привернути увагу громадськості до проблем, які несе зброя масового знищення, та забезпечити безпеку в усьому світі.

Ядерне роззброєння держав – головне завдання, на якому зосереджуються засновники події. В 1978 році держави-учасниці одноголосно підтримали розв’язання пріоритетного питання, впродовж наступних років були підписані та утверджені договори ліквідації.

Всесвітній день контрацепції

26 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Всесвітній день контрацепції організовується за ініціативи міжнародних установ, які займаються репродуктивним здоров’ям чоловіків і жінок. Відзначається щорічно 26 вересня, розпочинаючи з 2007 року. Мета свята – розширення інформаційної обізнаності населення відносно видів контрацепції.

Головний лозунг масового заходу смпрявований на зниження числа незапланованих вагітностей та відзначає, що контрацепція – це, в першу чергу, індивідуальна відповідальність кожної особи. Увага концентрується на проблемах правильного статевого виховання молодого покоління.

Яке релігійне свято

У церкві 26 вересня вшановують пам’ять святого Корнилія, який жив у I столітті на території Риму. У Новому Завіті сказано, що відомий він своїм праведним життям, але був «благочестивим і тим, хто боїться Бога» – саме так називали людей, що були язичниками, шанували Бога Ізраїлю, але не були членами іудейської громади.

Люди вірили, що саме сьогодні йде останній теплий дощик, потім вода вже буде холодною.

А також за повір’ям дощ не просто ллє, а так, що його цівки сходяться хрест-навхрест на землі, затягують їй рани, які люди принесли їй за літо і весну.

Кажуть, що після Корнилія коріння не росте, а гине. Саме тому 26 вересня прагнули закінчити всі роботи в полі, зібрати урожай.

26 вересня: традиції і звичаї дня

Хліборобська свідомість наших предків прийняла до уваги не житіє святого Корнилія, а його ім’я, в якому побачили зв’язок зі словом «корінь». Тому до дня святого приурочена прибирання всіх кореневих овочів – картоплі, редьки, моркви, брукви, хрону і т.п., крім ріпи. Вважалося, що з цього дня припиняється зростання всіх рослин.

З отриманих овочів готували різноманітні страви. В особливій пошані в цей день була редька, яку в народі прозвали королевою овочів. Цей коренеплід, що володіє цікавим смаком, є джерелом корисних речовин і вітамінів, необхідних для людського організму.

За часів Русі редька була одним з улюблених продуктів. Її намагалися викопати до перших заморозків. З овоча зрізали бадилля і корінь, а потім просушували коренеплід в темному і прохолодному місці. Після чого прибирали в льох. Для тривалого зберігання вибирали рівні й великі плоди, на яких не було пошкоджень.

Що не можна робити:

  • Не можна гадати з дзеркалами – до дуже великого нещастя.
  • Сьогодні потрібно бути більш обережними і обачними, тому що цей день вважається днем крадіжок, втрат і обманів.
  • Також в цей день краще відкласти одруження і заручини. День вважається невдалим для будь-якої реєстрації пари.

Народні прикмети на 26 вересня

  • Якщо в цей день полив теплий дощ – в цьому році він буде останнім. Вийти під такий дощ – добра прикмета. Вважається, що він заряджає людину силою на весь рік і позбавляє від поганих думок.
  • Якщо до Корнилія дня всі граки полетять на південь – скоро піде сніг.
  • Не зібрати врожай з городу до Корнилія – погана прикмета. Потім всякий корінь в землі не рости, а мерзнути буде.
  • З’їж в цей день редьку – хворіти будеш рідко!
  • Поставити на стіл ріпу – до миру в сім’ї.
  • Багато в городі чистої, пузатої, золотої ріпи – до багатства в будинку.
  • Якщо дитина до дев’яти років в цей день наїсться досхочу страв з ріпи – це зміцнить їй розум.
  • Якщо молодята з’їдять одну на двох ріпку з медом – їх подружнє щастя буде довгим, на радість всім навколо!
  • Якщо молода дівчина сьогодні пригостить ріпкою надокучливого залицяльника – він незабаром від неї відчепиться.
  • Той, хто в цей день народився, буде жити довго і яскраво.

Іменини

 26 вересня День ангела імені відзначають: Валеріан, Ілля, Корнелій, Леонтій, Лук’ян, Петро, Юліан.

Джерело