У Житомирі розпочався флешмоб з плетіння маскувальних сіток для Збройних сил України. Щоденно до флешмобу долучатимуться нові організації, установи та підприємства міста. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка заходу Лариса Харчук.

20 вересня у марафоні взяли участь понад два десятка людей, серед них відвідувачі та працівники міської бібліотечної мережі імені Василя Земляка, каже Лариса Харчук.

"Тема дуже актуальна, бо одна сітка – це збережене життя однієї людини, нашого захисника. Сітки сьогодні дуже потрібні, тому виникла така ідея, щоб передавати кожний день ініціативу організаціям, щоб вони були змотивовані, і можливо до Покрови ми зробимо багато сіток. Не у всіх є кошти, не всі можуть бути волонтерами, але кожний із нас може прийти і своїми руками зробити таку необхідну річ, як захист наших воїнів. Чим більше буде тривати такий марафон, тим більше сіток ми сплетемо і тим більше життів ми врятуємо", – каже Лариса Харчук і додає, що в залежності від кількості людей, за день можна виготовити від двох до п’яти маскувальних сіток.

У Житомирі стартував флешмоб з плетіння маскувальних сіток для ЗСУ

Учасниця флешмобу Тетяна Рогузько говорить, що плетіння сіток – це не лише допомога ЗСУ, а й моральна підтримка воїнів.

"Ми стараємося сюди вкласти всю свою душу. Як берегині, зберегти життя нашим хлопцям. І вони приїжджають і кажуть, що не тільки маскувальна сітка закриває їх фізично, а ще й енергетично", – каже Тетяна Рогузько.

"Захисні маскувальні сітки оберігають наших воїнів, зберігають, захищають, маскують зброю, – каже учасниця флешмобу Ірина Єрьоміна. – І таким чином ми йдемо до перемоги. Наша маленька частинка нашої праці допомагає нашій перемозі".

Учасниця флешмобу Галина Кашинська говорить, що плесті сітки прийшли люди різних професій, різних напрямків, яких об’єднало одне – бажання перемогти і допомогти нашим Збройним силам у спільній перемозі.

Флешмоб триватиме до 14 жовтня. За словами співорганізаторки заходу Лариси Харчук, 20 вересня сітки плели міські публічні бібліотеки та членкині Спілки жінок Житомирщини. Надалі естафету передають управлінню культури Житомирської міської ради.

Читайте також У Житомирі у волонтерській майстерні "Свій за свого" не вистачає людей, аби виконувати всі замовлення військових. Допомагає українцям: волонтер з Японії Дайсуке Тарутані вдруге приїхав до Житомира. Азербайджанська громада Житомирщини передала військовим позашляховик. Збив 12 російських безполітників: зенітник-ас з 95 бригади розповів про те, як знищує ворожі БПЛА.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело