Переможниця минулорічного обласного конкурсу "Книга року" зі збіркою поезій "Візії дощу" Євгенія Юрченко в етері Українського радіо Житомир презентувала своє нове поетичне видання "Артерія сонця".

За її словами, ця книга є різноплановою і на різні теми та охоплює період творчості з 2017 по 2022 рік. Але більшість обраних для поетичної збірки віршів написані саме в 2021-2022.

"Книга вийшла під час війни, тому що приходить час, коли перемога світла і сонця над темрявою стає найважливішою віхою твого життя. І нічого так не потребують душа і серце, як таку очікувану понад усе всіма нами перемогу. Будь-які вчинки, устремління, мрії мають сприяти ствердженню того, що дає нам можливість жити і творити. Ось у чому філософія і така назва книжки – "Артерія сонця", – зазначила Євгенія Юрченко.

У книзі шість розділів.

"Останній, шостий розділ під назвою "Накопичена у нейронах", написаний між 24 лютого та серпнем, – каже Євгенія Юрченко. – Поезії написані у верлібрі, лише один римований класичний вірш. Шість з 11 віршів цього розділу народилися під час двомісячного перебування з донькою в Польщі, у Кракові. Поезія написана після 24 лютого, тому що від війни неможливо сховатися чи втекти, і вона накопичується в нейронах, подорожує разом із нами, щоразу нагадує про себе пульсуючим болем і озивається словом, в якому, попри все, живе віра в перемогу".

Добірка цих віршів була надрукована у всеукраїнському літературно-мистецькому і громадсько-публіцистичному україномовному журналі "Золота Пектораль" (місто Чортків, Тернопільська область) та на сайті щотижневика "Літературна Україна" (Київ).

Євгенія Юрченко друкувала збірку "Артерія сонця" власним коштом, тож наклад невеликий. Але поезія потребує читача, тому авторка охоче ділиться віршами в соціальних мережах.

Вірші "Квіти на гостинній чужій землі" і "За кольоровим склом" – начитала і виставила в Youtube і Telegram декламаторка з Дніпропетровщини Марія Гончар.

"Ми з нею ніколи не бачилися, ще не зустрічалися, – розповідає Євгенія Юрченко. – Я пишу поезії, вона читає поезії різних авторів. Це взірець сили, незламності, краси. Людина несе слово. Я слухала її декламування у найтяжчі моменти за кордоном. Це підтримувало і теж стало поштовхом до видання цієї книги, електронний варіант якої незабаром можна буде скачати на "YAKABOO".

Євгенія Юрченко народилася на Черняхівщині. За фахом – медик, вчителька біології та екології, практичний психолог, вчителька української мови та літератури. Паралельно з професійною діяльністю займається літературною творчістю. Євгенія пише вірші, прозу, рецензії на прочитані книги. Її твори публікувалися у вітчизняних антологіях та альманахах, на сторінках періодичних видань.

У 2018 році побачила світ перша збірка поезій Євгенії Юрченко "Віддзеркалення". Згодом вийшли друком ще дві збірки поезій "Аритмія мовчання" (2019), "Візії дощу" (2020) та прозова книжка "Теперішні" (2019). "Буриме на двох" (2020) — спільна збірка з житомирським поетом Валерієм Хмелівським.

Читайте також На Житомирщині відзначили переможців обласної літературно-мистецької дитячо-юнацької Премії імені Олени Пчілки. У Житомирі відбулася прем'єра фільму "Тривога" – гроші від продажу квитків передадуть на потреби ЗСУ. Музикант Ігор Воєвуцький з Житомира збирає гроші на бус для побратимів-військовослужбовців.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело