Очікується, що контракт підпишуть в кінці серпня

Казахстан буде продавати свою нафту в обхід росії. Вже з вересня частина казахської нафти піде через найбільший нафтопровід Азербайджану. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що державна нафтова компанія Казахстану "Казмунайгаз" веде переговори з підрозділом Державної компанії Азербайджану SOCAR про продаж 1,5 мільйона тонн нафти на рік. Очікується, що контракт підпишуть в кінці серпня, а транзит по трубопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан почнеться через місяць.

Казахстан продаватиме свою нафту в обхід росії – Reuters

Крім того, Казахстан вже у 2023 році може транспортувати ще 3,5 мільйона тонн нафти по іншому азербайджанському трубопроводу в грузинський чорноморський порт Супса. Таким чином, загальний обсяг складе більш як 100 тисяч барелів на добу, або 8% потоків КТК.

Однак через новий маршрут Казахстану доведеться покладатися на флот невеликих танкерів для перевезення нафти через Каспійське море в Баку з порту Актау, який має обмежені потужності.

Як повідомляв 5.UA, США й інші країни Західного світу ввели сурові обмеження на імпорт російської нафти, газу, вугілля та інших енергоносіїв – шостий пакет санкцій проти росії – з метою обмеження прибутків воєнної машини кремля на тлі війни, яку розв’язала рф проти України.

Водночас російський "газпром" на 60% зменшив постачання газу до Європи через "Північний потік", а ще раніше припинив постачання через польську трубу.

Голова Єврокомісії закликала готуватися до повної зупинки поставок російського газу. А в Австрії влада вирішила таки забрати у "газпрому" підземне сховище Гайдах.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій

Джерело