Сьогодні, 12 серпня в центрі Івано-Франківська тренери благодійного фонду “Smart Medical Aid” проводять тренінг з тактичної медицини.

Навчання відбуваються у межах всеукраїнської акції “Запустимо серце разом”, повідомляє журналіст МІСТА з місця події.

Команда лікарів-практиків, волонтерів і спеціалістів, які мають досвід роботи в екстреній медицині та медицині катастроф навчали охочих надавати першу домедичну допомогу та показали як користуватися дефібрилятором.

“Для початку треба оцінити безпечність ситуації, чи можете ви надати допомогу без ризику для себе (під час обстрілів чи надзвичайних ситуацій, – ред). Коли вже хочете надати допомогу, спочатку перевірте дихальні шляхи, чи немає блювати. Якщо вона є, то повертаємо людину на бік, аби рідини вийшли. Далі відкриваємо дихальні шляхи, тримаючи людину за лою та підборіддя, піднімаючи при цьому голову. Рахуємо десять секунд та наближаємось до людини, аби послухати чи вона дихає”, – діляться тренери.

Масаж серця, кажуть лікарі, краще робити після того, як ви почули два вдихи-видихи за десять секунд.

“Проводимо від пахви досередини, та починаємо серцево-легеневу реанімацію. Натискати треба силою всього тіла, не боячись зламати ребра, адже так навіть треба. Так треба зробити 30 разів. Після цього можна використовувати дефібрилятор”, – додують тренери.

Такі тренінги вже відбулися у Львові та Дніпрі, їх також планують організувати і в інших містах України.

“Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО “Запустимо серце разом”: у Франківську проходить тренінг з тактичної медицини. ФОТО

Джерело