В Житомирі шостого серпня відбувся 14-й фестиваль вуличних барабанів "ВулБа". Традиційні майстер-класи, музичний джем та новий експеримент з поєднання різних музичних напрямів – виступ гурту "ВулБа" із фольклорним ансамблем "Джерельце" – такою була програма. Цього року фестиваль змінив місце проведення, розповів Суспільному його організатор, голова громадської організації "Цілком природно" Ілля Грицанюк.

За словами Іллі Грицанюка, попри воєнні дії в країні організатори вирішили не відходити від традицій і провести фестиваль.

"Зазвичай це велика подія, куди з’їжджаються багато людей, однодумців, які люблять грати на етнічних музичних інструментах, слухати музику, створену з допомогою барабанів, перкусій. Цього року, щоб не відходити від традицій фестивалю, ми вибрали іншу локацію. Адже в лісі чи на Михайлівській такий захід проводити зараз не можна. Ми обрали двір Навколокультурного простору, де прямо у дворі є вхід в укриття. Не хочемо зраджувати своїй традиції і сподіваємось, що наступного року ми повернемося до своїх звичних локацій фестивалю і зможемо провести це масово", – сказав Ілля Грицанюк.

Майстер-класи, музичний джем та поєднання різних музичних напрямів – в Житомирі відбувся фестиваль вуличних барабанів

За словами організатора, вони вирішили подарувати дітям позитивні емоції і провести для них майстер-клас гри на барабанах. Подібні заняття також були влаштовані і для дорослих.

Своєрідним музичним експериментом назвала виступ зразкового аматорського фольклорного ансамблю "Джерельце" його керівниця Ангеліна Нестерова. Адже учасники цього колективу вперше заспівали під ритмічний супровід барабанів.

Разом із колективом "ВулБа" "Джерельце" заспівали календарно-обрядові та патріотичні пісні.

Учасники фольклорного ансамблю – часті гості у Навколокультурному центрі, бо тут вони долучилися до волонтерської справи – плетіння сіток, розповідає Ангеліна Нестерова. Тому і репетиції спільного виступу проводили, як кажуть, не відриваючись від роботи.

"Ми не можемо собі дозволити втрачати дорогоцінний час. Адже у нас дуже багато замовлень на маскувальні речі. Тому проводили імпровізовану репетицію, не полишаючи роботи. Я разом із старшими учасниками колективу плету сітки та кікімори, діти роблять сітки на шоломи. І паралельно співаємо", – розповіла Ангеліна Нестерова.

Під час фестивалю "ВулБа" його гості також могли побачити виставку картин Ірини Зінченко, виконаних в техніці "Спринг Арт".

Надвечір відбувся загальний музичний джем, де разом із колективом "ВулБа" кожен бажаючий міг пограти на ударно-шумових інструментах та відчути себе вуличним барабанщиком. Завершив фестиваль виступ учасників студії вогню "Дім сонця".

Читайте також Допомога ЗСУ – музиканти Чуднівщини збирають кошти під час виступів онлайн.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело