Усі четверо будуть представлені в коронній українській дисципліні – стрибках у висоту.

У польській Сілезії відбудеться дев'ятий етап Діамантової ліги – найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики. Змагання, впродовж яких розіграють медалі в 14 діамантових дисциплінах легкої атлетики, відбудуться 6 серпня.

Цей етап стане першим після чемпіонату світу-2022, що відбувся в американському Юджині. Меморіал Каміли Сколімовської став заміною китайським етапам, які було скасовано через пандемію коронавірусу.

Чотири українські легкоатлетки візьмуть участь у етапі Діамантової ліги в Сілезії

Україна на польському етапі буде представлена лише в одній дисципліні – стрибках у висоту. Утретє поспіль у цьому виді змагатимуться одразу четверо українок: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко та Катерина Табашник.

Минулий етап у Стокгольмі став першим у цьому році, на якому лідерка збірної Магучіх залишилася поза п'єдесталом. Натомість "срібло" на тих змаганнях здобула Левченко, "бронзу" – Геращенко, а Табашник стала сьомою.

Магучіх пізніше реабілітувалася на чемпіонаті світу, де вдруге поспіль стала віцечемпіонкою турніру. Геращенко в Юджині зупинилася за крок до п'єдесталу: на четвертому місці, а Левченко не пробилася до фіналу.

Загалом у цьому сезоні Діамантової ліги Україна здобула вже вісім медалей у жіночих стрибках у висоту. Тричі володаркою "золота" ставала Ярослава Магучіх, два "срібла" й "бронзу" виграла Ірина Геращенко, а Юлія Левченко має по одній срібній і бронзовій медалі.

На етапі в Польщі не буде головної суперниці Магучіх – нової чемпіонки світу, австралійки Елеонор Паттерсон. Проте до заявки ввійшла бронзова призерка мундіалю, італійка Єлена Валортіґара. Також серед суперниць – узбекистанка Сафіна Садуллаєва, казахстанка Надєжда Дубовіцкая, чорногорка Марія Вукович та американка Рейчел Маккой.

У Хожуві також виступлять десять легкоатлетів, які приїдуть на турнір у статусі чемпіонів світу-2022: Арман Дуплантіс (стрибки з жердиною), Брук Андерсен, Павел Файдек (метання молота), Педро Пічардо (потрійний стрибок), Чейз Ілі (штовхання ядра), Елісон Душ Сантуш (400 м/б), Майкл Норман (400 м), Еммануель Корір (800 м), Шеріка Джексон (200 м) та Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс (100 м) – виділені спортсмени заявлені в діамантових дисциплінах.

Календар Діамантової ліги Субота, 6 серпня – Меморіал Каміли Сколімовської. Хожув (Польща) Середа, 10 серпня – Фонв'єй (Монако) П'ятниця, 26 серпня – Лозанна (Швейцарія) П'ятниця, 2 вересня – Брюссель (Бельгія) Середа-четвер, 7-8 вересня – Цюрих (Швейцарія) Читайте також: Медальний залік чемпіонату світу з легкої атлетики: на якому місці збірна України