Сьогодні 2 липня відзначають Міжнародний день спортивного журналіста, День працівників морського та річкового флоту, Всесвітній день собаки, День сюрпризів, Всесвітній день НЛО.

Міжнародний день спортивного журналіста

2 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Міжнародний день спортивного журналіста святкують від 1995 року за ініціативою Міжнародної асоціації спортивної преси. Організація була утворена 2 липня 1924 року в Парижі й об'єднує близько півтори сотні національних спілок журналістів.

2 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Асоціація спортивних журналістів України (АСЖУ) була створена на з’їзді спортивних журналістів країни 26 червня 1999 року. До неї увійшли представники газет і журналів, інформаційних агентств, телебачення й радіо, інтернет-видань, фотожурналісти, співробітники пресслужб спортивних клубів.

День податківця

2 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Основними завданнями Державної податкової служби є внесення на розгляд різноманітних пропозицій Міністра фінансів, їх реалізація, контроль за надходженням податків, зборів, платежів. Та ми перерахували лише одну десяту того, що для України роблять люди з такою професією.

Саме тому, щоб вшанувати податківців, 25 червня 2020 року встановлено професійне свято – День податківця України, яке відзначається щороку 2 липня (Указ Президента України №252/2020).

Міжнародний день собак

2 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони

Міжнародний день собак, який щороку відзначається 2 липня.

Міжнародною кінологічною асоціацією зараз офіційно визнано близько чотирьох сотень порід, але їхня кількість постійно зростає. Всі породи собак розбиті на дві основні групи — робочі та декоративні. Водночас представники однієї породи можуть використовуватися як з робочою, так і з декоративною (виставковою) метою.

Прикмети

 • З цього часу починалося дозрівання хлібів і активна стадія заготівлі сіна для худоби. Також 2 липня бджоли починали запасати мед. Останніх наші пращури дуже поважали, адже вважали бджіл посланцями Світла, Правди і Господа Бога.Давні українці наділяли бджіл такий надзвичайною силою за їхню здатність давати людині віск, з якого робили свічки.
 • Летючі до своїх вуликів бджоли обіцяють швидкий дощ.
 • Справа, розпочата 2 липня, буде успішною.
 • Якщо до вечора купчасті хмари зникли, то погода буде ясна, без опадів.
 • Якщо бджоли стали частіше жалити людей і стали дуже злими — то бути посусі.
 • Якщо бджоли сидять на стінках вулика — слід чекати сильної спеки.
 • До вечора з'явилася веселка — на хорошу погоду.
 • При сході сонця білуваті хмари над водою швидко зникають — до ясного дня.

Що не можна робити цього дня:

 • Не варто турбувати бджіл без причини. Не давайте нікому мед, є прикмета - вам доведеться самому просити його в борг.
 • Сумувати і злитися. Це не той день, який можна витратити на негативні емоції.
 • Брати і давати в борг. А якщо у тебе є якісь борги, то краще віддати їх до цього дня, інакше тебе переслідуватимуть проблеми з грошима цілий рік.

День ангела

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Варлаам, Іван, Марія.

Джерело