Не припиняли опановувати образотворче мистецтво навіть попри повномасштабне вторгнення Росії – учні охтирської дитячої художньої школи завершили у ній навчання. Як здобували знання з 24 лютого та чи всі змогли зібратися на випускний – у матеріалі Суспільного.

Випускниця Дар’я Казьміна відвідувала художню школу сім років. Найбільше дівчині подобалися заняття з живопису, скульптури та пленери. Вона розповідає, що саме художня школа надихала її:

"Удома немає натхнення, а в художній школі навіть хочеться робити. Думаю, вступлю кудись, а потім хочу зробити кар’єру в гейм-дизайні".

На Сумщині учні охтирської художньої школи відзначають випуск

На початку навчального року за мольбертами сиділи 303 учні, наприкінці – 240. Юні художники збиралися на уроки і під час активних бойових дій у рідному місті. Через те, що заклад розташований у небезпечному районі, його зачинили. Тож діти ходили до вчителів додому та займалися онлайн.

"Ми збиралися в моєї класної керівниці й директорки художньої школи Яніни Геннадіївни вдома", – каже Дар’я Гриненко, випускниця.

"Це місце для мене стало, можна сказати, другим домом. Тому, що в школі я не почувала себе так комфортно, як у художній школі. Тому, що там можна бути собою, не боятися обмежень і творити", – говорить Ірина Асіна, випускниця.

Вдячні вчителям за цю науку й батьки.

"Були опорою нашим дітям. І навчили їх красиво тримати пензлики, красиво висловлювати свої думки, красиво малювати. За все дякуємо. За те, що навіть у нелегких сьогоднішніх умовах вони виходили на зв’язок із нашими дітьми і були з ними", – додає Марія Казьміна, мати випускниці.

Бачить потенціал у цьогорічних випускниках їхній викладач Григорій Протасов.

"Ми такі були щасливі з вами, створюючи власні світи на папері, на полотні, у скульптурі. Художник гостро відчуває, бачить більше. Його емоції стають мистецтвом. Ваші емоції стануть ґрунтом для нового українського сучасного мистецтва. Я вірю в кожного з вас. І попри війну і горе, що впали на наші голови, збережіть свої душі чистими, відкритими до світу, до добра і прекрасного", – говорить Григорій Протасов, викладач.

Педколектив допомагав дітям не тільки фаховими порадами, а й підтримував психологічно.

"Діти розкривали, перш за все, бачення своє, взагалі бачення своє. А по-друге, вони навіть за кордоном знаходили вчителів, до них приїжджали в інші міста, щоб поспілкуватися. Тобто, розумієте, яка енергія вкладена в оці роботи", – розповідає Яніна Тіщенко, директорка художньої школи.

Педагоги разом з учнями відзняли "випускну" короткометражку з роботами випускників та монологами їхніх наставників.

"Зараз все в нас налаштовано. Усі знають, що робити, як робити. Малюємо на ескізах, на собі. Головне, щоб вони все життя пронесли в собі оцей дар, який в них є, хист, бажання малювати. Малювали завжди, особливо, коли поганий настрій. Малюєш – і настрій підіймається, і заспокоюєшся", – каже Ганна Якимова, викладачка.

У охтирській художній школі опанували програму "Образотворче й декоративне мистецтво" та успішно захистили дипломні роботи усі 26 випускників. Інколи наставників та їхніх вихованців під час освітнього процесу розділяли сотні, а то й тисячі кілометрів. На випускному вечорі вдалося зустрітися не всім. Так, троє вчителів і половина випускників пропустили свято.

Автор – Андрій Міхєєв

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело