Акція з вшанування пам'яті дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, відбулася першого липня у середмісті Житомира на вулиці Михайлівській. Близько півсотні житомирян виконали спільну молитву та заспівали колискову. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка акції Людмила Зубко.

За її словами, такі заходи мають нагадувати кожному, що Україна – єдиний організм, і коли вбивають дітей у будь-якому її куточку, це болить.

"Ми всі сьогодні перебуваємо в дуже стресових ситуаціях, – каже Людмила Зубко. – І перебуваючи в цих стресових ситуаціях, ми іноді втрачаємо пріоритети. Але є головні пріоритети, тому що кількість загиблих дорослих і дітей в Україні за час війни вражає. І ці люди нас згори захищають. Ми не маємо права забувати про них. Зараз ми всі відповідаємо один за одного. І ми всі – одна Україна, один цілісний організм".

Остання колискова і молитва – у Житомирі вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок вторгнення Росії в Україну

Люди зібралися, щоб ще раз показати світові, що жодні військові конфлікти, коли вбивають та калічать дітей, крадуть дитинство – не мають виправдання.

"Важливо привернути увагу світу до того, що проти України Росія розгорнула агресію, яка, в першу чергу, торкається мирного населення, – каже житомирянка Лідія Чередніченко. – Страждаємо ми всі, але найстрашніше, що страждають безневинні діти. Багато дітей в Україні вже загинули, і багато дітей страждають. Навіть ті, які мали можливість евакуюватися, вони потерпають психологічно. Це дуже скорботно, що у 2022 році у ХХІ столітті наша Україна, всі ми і, зокрема, наші тендітні діти – майбутнє країни змушені терпіти такі тортури".

"Війна – це велике насилля та велика біда, яка вбиває наших дітей, яка вбиває наше майбутнє, яка вбиває нашу націю", – каже настоятель Свято-Михайлівського храму Богдан Бойко.

"Сьогодні ми зі скорботою та жалем у серці молилися за дітей, які загинули в Україні через військову агресію Росії, молилися за упокій їхніх душ, – каже житомирянка Ольга Бібла. – То діти, які не стали нашим майбутнім. Але багатьом дітям в Україні врятовано життя. І сьогодні ми молимося за те, щоб вони були щасливими, і в подальшому розвивали нашу Україну".

У центрі Михайлівської встановили мистецьку інсталяцію, зроблену у вигляді хреста, який виклали більш як трьома сотнями пар дитячого взуття, а також іграшками і квітами. У центрі – янгол із обпаленими крилами у вигляді військового їжака. За словами автора – місцевого художника Сергія Носка, ця інсталяція має викликати у людей ще більшу ненависть до ворога.

"Щоб ці звірі одумалися... Але після того, як я трохи більше дізнався, що там у зоні бойових дій насправді відбувалося з нашими українськими дітьми, то подумав, що на агресора, який напав на Україну, вже нічого не вплине. Може, хіба що більше люті буде та ненависті", – зазначив Сергій Носок.

Станом на 30 червня, на 125 день війни в Україні, російські військові вбили 341 дитину, з них 15 – у Житомирській області.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело