Наступний саміт глав держав та урядів Альянсу збереться у Вільнюсі у 2023 році

Безсторкова підтримка України до самої поразки росії, надання зброї для українського війська, без жодних винятків, і вже найближчими днями додатковий пакет збройної допомоги Україні від США, на 800 мільйонів доларів. Це – домовленості союзників НАТО на саміті у Мадриді. Дводенна зустріч уже завершилася. І наступного разу саміт глав держав та урядів альянсу збереться у Вільнюсі, 2023-го року. І найімовірніше – уже у розширеному складі. Адже Фінляндії та Швеції – дали зелене світло на вступ. Детальніше про підсумки саміту знає журналістка "5 каналу" Нонна Стефанова. 

Зброя для України – без жодних винятків. Поступовий перехід на озброєння стандартів НАТО. Підтримка – безстрокова, поки Україна не переможе Росію у війні. У цьому одностайні союзники НАТО, які завершили дводенний саміт у Мадриді.

Підтримка України до поразки росії – які основні висновки саміту НАТО

"Ми підтримуємо ідею надання Україні сучасного західного обладнання. Для того, щоби вони могли перейти зі старої радянської техніки на техніку зразків НАТО. Це наше ключове завдання. І звичайно, у нас немає списку обладнання, яке ми виключаємо з цього. Україна також потребує важкого озброєння", – заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Історичним назвав цей саміт президент США Джо Байден. Він розповів, що сказав Путіну перед його вторгненням в Україну: початок відкритої війни зробить НАТО не лише сильнішим, а й більш об'єднаним. Так і сталося. Адже альянс приймає нових членів – Фінляндію і Швецію. А нашій державі надає ще більше зброї. Так Сполучені Штати анонсували нову допомогу на 800 мільйонів доларів. Вона міститиме нові сучасні системи протиповітряної оборони, ще більше артилерії та амуніції, протибатарейні радари, додаткову амуніцію до ракетних систем HIMARS, які вже є на озброєнні українців. Байден зазначив - він не знає, коли і як завершиться війна в Україні – але це точно буде поразка Росії. 

"Війна може завершитися вже завтра, якщо росія зупинить свою агресивну поведінку. Сподіваюся, рано чи пізно це станеться. А доти ми  повинні пересвідчитися, що українці мають усе, на що можуть обґрунтовано розраховувати. Усе, що ми можемо їм  надати для фізичної безпеки і захисту. І ми надаємо  додатково 800 мільйонів доларів збройної допомоги. Серед іншого – це і системи протиповітряної оборони, і наступальна зброя", – заявив президент США Джо Байден. 

Додаткова допомога надійде і від європейських союзників НАТО. Прем’єр-міністр Іспанії, господині саміту запевняє - підтримка триватиме доти, доки останній російський солдат не залишить територію України. На саміті у Мадриді – Росію визнали  найсерйознішою і безпосередньою загрозою для безпеки альянсу. Її статус змінили у стратегічній концепції НАТО.

Декларація саміту вимагає від Росії негайно припинити війну, а від Білорусі – перестати бути співучасницею. Через загрозу Північно-атлантичний альянс знову посилює свої оборонні можливості, особливо на східному фланзі – як це робив уже у 2014-му після анексії Криму і початку гібридної війни на сході України. 

"Через свою агресивну політику росія знову стала  загрозою для Європи і для альянсу. Вона загрожує світовому порядку. Україні дуже допомагає постачання зброї з багатьох країн. Це дало їй змогу  чинити опір так довго. І я хочу повторити, що сказав на початку – ми  продовжуватимемо  постачання доти, доки це буде потрібно. Але як довго – зараз зробити серйозний прогноз неможливо", – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Франція обіцяє надати Україні ще шість самохідних артилерійських установок Сезар, а також бронетехніку. І якнайшвидше. 

"Здатися аби прийняти ситуацію – означає відмовитися від наших принципів, визнати, що війна повернулася на європейську землю. І кордони можна перекроювати за допомогою сили. Для нас це неприйнятно. Ось чому ми боремося за Україну, хоча Україна не є членкинею НАТО – це наша боротьба. Боротьба за наші цінності,  принципи європейської демократії та демократії НАТО, які є в основі міжнародного права", – сказав президент Франції Еммануель Макрон. 

Хоча європейські лідери утримуються від прогнозів - оптимістична заява звучить від Бориса Джонсона. Британський прем’єр переконаний – Україна здатна відбити атаку Росії та змінити динаміку війни уже цього року. А світ повинен у цьому допомагати. 

"Якби Україну розгромили, або ж змусили до поганого миру, наслідки для свободи цілого світу були б жахливими. І цю думку в НАТО поділяють усі", – заявив Джонсон.  

Через високу загрозу світовій безпеці, наступний саміт НАТО проведуть не через два роки як зазвичай, а уже наступного року. Засідання відбудеться у столиці Литви – державі, яка межує з Росією, і вже була окупована радянським союзом. До саміту у Вільнюсі, найімовірніше, долучаться як нові члени – і Фінляндія та Швеція. Яким НАТО дало зелене світло на вступ. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Нагадаємо, лідери НАТО узгодили нову Стратегічну концепцію й подальші плани. Також Альянс дійшов висновку, що росія є найбільшою загрозою в євроатлантичному регіоні.

Як повідомляв 5.ua, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що глави держав та урядів країн-членів Альянсу на саміті у Мадриді ухвалять новий широкий пакет підтримки для України, яка протистоїть російській агресії. 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело