Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський закликав надати найтитулованішому клубу України "Будівельнику" місце в груповому раунді Ліги чемпіонів в сезоні 2022/23. Легендарні баскетболісти Вальдемарас Хомічюс і Хейно Енден підтримали таку ініціативу.

Литовський баскетболіст і тренер Хомічюс зазначив у коментарі УНІАН, що баскетбол України повинен бути представлений на європейській арені.

"Я підтримую Україну загалом. Я думаю, якщо є можливість і бажання, щоб змагатися на європейській арені - потрібно це зробити", - зазначив Хомичюс.

Легендарні баскетболісти підтримали заклик надати "Будівельнику" місце у Лізі чемпіонів

Разом з тим, він звернувся до Міжнародної федерації баскетболу із закликом.

"У зв'язку зі сформованою ситуацією, пов'язаною з війною, при можливості допустити "Будівельник", щоб вони могли представляти країну в баскетбольному світі", - сказав він.

Колишній естонський баскетболіст Енден зазначив, що підтримує надання київському баскетбольному клубу "Будівельник" можливості грати в груповій стадії Ліги чемпіонів FIBA.

"Я думаю все можливо, якщо добре захотіти. Тут немає проблем. Потрібно просто, щоб люди теж зрозуміли і захотіли. Я на 100% підтримую, тому що у "Будівельника" історія велика. Це завжди був елітний клуб такої баскетбольної країни як Україна. У клубі грали такі гравці, з якими я грав, - Ткаченко, Білостінний, Волков, Рижов, Шальнєв і т. д. Там завжди були хороші гравці, і клуб завжди був на рівні, тому я думаю, що цей клуб заслуговує на місце (в груповій стадії Ліги чемпіонів FIBA - ред.)", - зазначив Енден.

Також він додав, що естонці не будуть проти, щоб ігри "Будівельника" в Лізі чемпіонів проводилися в Естонії, хоча він не володіє інформацією про те, чи було звернення української сторони до естонської про проведення ігор на території Естонії. 

Разом з тим, президент Федерації баскетболу Литви Відас Гедвілас також підтримує надання "Будівельнику" місця в груповому раунді Ліги чемпіонів.

"Я завжди Україну підтримую, але там начебто має бути відбірковий турнір. Не знаю я, це повинні в FIBA вирішувати. Я - "за", а як інші думають, я не маю там зараз голосу, який міг би щось вирішити, але ми за те, щоб вони брали участь. Мінімум, вони через відбірковий турнір можуть потрапити",- сказав Гедвілас.

При цьому він сказав, що Федерація баскетболу України поки не зверталася до литовської з проханням проводити домашні ігри "Будівельника" в Литві.

Нагадаємо, що команди з Росії офіційно відсторонено від найпрестижнішого європейського клубного турніру – Євроліги.

Читайте також:

Четвертий тріумф за останні вісім років: визначився переможець НБА сезону-2021/22 (відео)

Без чемпіонів: в Україні достроково завершили баскетбольний сезон

Російські та білоруські клуби усунули від участі у баскетбольній Лізі чемпіонів

Джерело