21 червня діти з Житомирщини взяли участь у відкритті парку Свободи в естонському місті Тирва. Парк відкрили на знак підтримки України. Представники Житомирщини були єдиною українською делегацією на цьому заході. Про це Суспільному розповіла членкиня делегації, житомирська бандуристка Світлана Ніконорова.

За її словами, місто Тирва є містом-побратимом Баранівки Новоград-Волинського району, і саме тому естонці й запросили делегацію з Житомирщини. Зокрема, з Баранівки до складу делегації увійшли чотири людини, п’ятеро були з Новогуйвинської громади.

"Ми всі брали участь в святковому концерті, представляючи Україну на великій сцені. Співали, грали, говорили про те, як ми боремося у цій повномасштабній війні".

Діти з Житомирщини представляли Україну на відкритті парку Свободи в Естонії

За словами Світлани Ніконорової, на відкриття парку також прийшли українці, які змушені були виїхати в Естонію через війну.

"Естонія гарно їх приймає, підтримує, турбується про них, про їхнє здоров’я, соціальний стан. Українці тут теж намагаються допомагати жителям нашої держави, наприклад, плетуть сітки, що дуже потрібно зараз на передовій. Так само приходять і естонці і теж плетуть сітки. Допомагають, хто як може допомогти зараз Україні", – каже Світлана Ніконорова.

Під час відкриття парку Свободи була представлена виставка фотографій загиблого українського фотожурналіста Марка Левіна.

Також в парку розмістили композиції з піску. Всі вони так чи інакше стосуються України та війни, каже Світлана.

"Це парк пісочних скульптур. І одна з них – скульптура Володимира Зеленського, нашого діючого президента. А ще мене просто вразила скульптура, де трактор тягне російський танк, з усіма пралками, які російські військові награбували в наших домівках. Була дуже красива скульптура, яка символізує єднання націй: козак і україночка стоять, тримаючись за руки, і біля них – естонці, литовці, латвійці. Цей парк – не просто парк Свободи, це символ солідарності з Україною", – говорить Світлана Ніконорова.

Читайте також Українська символіка на полотнах – житомирська художниця Аліна Далініна представляє виставку картин в Португалії.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело