22 червня в Португалії відкривається виставка картин житомирської художниці Аліни Далініної. Її перша персональна виставка в Європі називається "Frіdom", що означає свободу у творчості та творчість для свободи. На полотнах буде представлена українська символіка.

Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла амбасадор Житомирської області у сфері культури і мистецтва, житомирська художниця Аліна Далініна.

За її словами, в назві виставки вона поєднала два слова – "Frida" та "Freedom".

Українська символіка на полотнах – житомирська художниця Аліна Далініна представляє виставку картин в Португалії

"Мексиканська художниця Фріда Кало для мене – приклад волелюбної та сильної духом жінки, – каже Аліна Далініна. – Тому і назва пов’язана зі свободою та незламністю як українських жінок, так і України загалом. Своїми картинами я хотіла привернути увагу до певних символів. Це, насамперед, квіти – соняшник, чорнобривці, мак, волошки. Через них я хочу розповісти про українську аутентику. А моя картина із дівчиною в українському вінку і в червоному намисті, до якого доданий сокіл – це такий оберіг та символ свободи і вільного духу українців".

Аліна Далініна каже, коли мріяла про таку виставку в Європі, не уявляла, що приводом для неї стане війна і необхідність говорити про нашу свободу. А отримати таку можливість в ці часи – це величезна мотивація для подальшої творчості, це можливість доносити українську культуру до європейського глядача.

"На відкриття виставки запрошені журналісти місцевого телебачення і радіо, і я буду розповідати їм про Україну, про наші реалії. Ми, митці, не маємо мовчати, ховатися, мусимо знаходити в собі сили боротися на творчому фронті за нашу перемогу. Нині дуже багато можливостей виставляти в інтернеті свої роботи і привертати увагу до культури України. Ми маємо це робити!", – говорить художниця.

Це перша персональна та третя колективна виставка картин Аліни Далініної за кордоном. На перших двох, в Польщі та Канаді, художниця також представляла роботи на українську тематику. Частину коштів від продажу на цих виставках своїх картин художниця віддала на допомогу ЗСУ.

Читайте також Студенти одного з коледжів Житомира влаштували ярмарок кулінарних виробів для збору коштів військовим. Житомирський гурт "ZERNО" на благодійному концерті збирав гроші на "бандеромобіль" для ЗСУ. Житомирянка Ірина Радчук шиє іграшкових "військових зайців".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело