У підвальному приміщенні Романівського ліцею №1 облаштовують укриття. У разі повітряної тривоги там зможуть переховуватися учні, вчителі, технічні працівники закладу. Про це Суспільному розповів директор ліцею Олександр Войтюк.

За його словами, ремонтні роботи планують закінчити до 31 серпня і з початку нового навчального року переведуть учнів на очну форму навчання.

"Залучаємо до роботи всіх наших працівників, які є в закладі, – каже Олександр Войтюк. – Я звернувся до батьків з проханням допомогти у створенні цього укриття. Реакція була дуже позитивною. Є такі моменти, які дуже згуртовують батьків і весь колектив. Батьки тільки за те, щоб діти вчилися очно".

У підвальному приміщенні Романівського ліцею №1 на Житомирщині облаштовують укриття

Руслана Кутина – вчителька початкових класів, працює в ліцеї 35 років. На її думку, дистанційне навчання не може повністю замінити очну форму, тому вчителі охоче допомагатимуть облаштовувати бомбосховище, щоб першого вересня зустріти своїх учнів у класах.

"Живе спілкування, робота дітей у групах, в парах – це те, без чого ми не можемо сьогодні працювати, – каже Руслана Кутина. – Хоч ми і жінки, але теж долучимося до роботи з облаштування укриття. Все, що треба буде: побілити, помити, те, що в моїх силах, я охоче допоможу".

У Романівській громаді є сім закладів освіти. З них чотири є опорними, куди з'їжджаються діти з сусідніх сіл на навчання.

"Розуміємо, щоб з першого вересня наші заклади освіти навчалися в очному, принаймні в змішаному режимі, потрібно укриття, – каже керівниця відділу освіти Романівської громади Оксана Гаврилова. – Цим питанням ми почали займатися наприкінці травня. Запросили будівельників. Будівельники дослідили всі підвальні приміщення в закладах освіти. Сказали, де можна реально зробити укриття, а де ні. По тих кошторисах, які я отримала на днях, потрібно з бюджету громади більше трьох мільйонів гривень. Тільки по Романівському ліцею – один мільйон двісті тисяч. Ці двісті тисяч – земельні роботи, тому активізувалися батьки, вчителі. Зекономлені двісті тисяч можна використати для того, щоб допомогти сільським маленьким школам зробити ремонтні роботи в укриттях".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело