Прикарпатські правоохоронці фіксують збільшення кількості випадків онлайн-шахрайств: від уже відомих «ваша карта буде заблокована» до нових «відправити кошти на ЗСУ» чи «отримати допомогу переселенцям».
 
Аферисти удосконалюють старі шахрайські схеми та пристосовують їх до сьогодення. Довірливі громадяни повідомляють невідомим особам персональні та банківські дані, пересилають свої заощадження. Інколи це десятки тисяч гривень.
 
Як вберегти свої кошти та не потрапити на гачок онлайн-шахраїв – розповів начальник ВПК в Івано-Франківській області ДКП Національної поліції України Тарас Мороз.
 
Найбільше випадків – в Інстаграмі і Фейсбуці. Здебільшого, це сайти, які торгують неіснуючими товарами, з нещодавнього – талонами на пальне. 
 
Як зазначив Тарас Мороз, потрібно дотримуватися простих правил інформаційної гігієни: не переходити за невідомими посиланнями, не перераховувати кошти на невідомі банківські картки, ніде не вказувати свої персональні дані, на всіх месенджерах встановити подвійну авторизацію.
 
 
 
На Прикарпатті побільшало онлайн-шахрайств: як не втрапити на гачок (ВІДЕО)

Джерело