І зробила крок до першого за шість років виходу у плей-оф.

У Фінляндії підходить до завершення груповий етап чемпіонату світу з хокею у найелітнішому дивізіоні. 16 команд були поділені на дві групи по вісім і змагаються за потрапляння у плей-оф.

Перед заключним туром визначилися шість з восьми учасників плей-оф. Одним з них стала збірна Канади, яка виграла усі стартові чотири матчі.

Данія уперше за 73 роки перемогла Канаду на чемпіонаті світу з хокею. Як це сталося: відео

У п'ятому турі Канада програла Швейцарії, чим погіршила ситуацію за перемогу у групі. А у шостому матчі на турнірі канадці зазнали історичної поразки, поступившись з мінімальною різницею шайб Данії.

Ключовим моментом зустрічі Канади та Данії став перший період. Данці двічі відзначилися у воротах канадців та завдяки організованій грі у захисті та блокуванню ударів не дозволили суперникам відповісти на це.

У другому та третьому періоду Канаді все ж вдалося закинути по одній шайбі у ворота данців. Проте і сама Данія відзначилася голом у третьому періоді, завдяки чому здобула перемогу в основний час.

Канада - Данія 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) Відео матчу Канада - Данія Що означає цей результат?

Для збірної Данії перемога над Канадою стала історичною. Данці уперше за 73 роки здолали канадців у матчі на чемпіонаті світу.

Перша зустріч між Данією та Канадою відбулася на чемпіонаті світу у 1949 році та закінчилася розгромною перемогою канадців 47:0, у якій кожен з 11 гравців відзначився щонайменше хет-триком.

Канадці сім разів перемагали збірну Данії. Лише одного разу - у 2003 році - данцям вдалося зіграти внічию 2:2, хоча по ходу зустрічі команда вела 2:1.

"Це багато що означає. Небагато людей вірили, що ми зможемо це зробити, але нам вдалося. Та віра, яка є у нашій команді, вона за межами свідомого, і це дозволяє робити такі речі можливими. Ми знаємо, що можемо зробити. У цих трьох матчах посеред турніру ми не могли зосередитися на ударах та використовувати наші можливості. Проте в останніх кількох поєдинках продовжили кидати у ворота - це єдиний спосіб забивати голи", - сказав після матчу форвард Данії Ніколай Елерс.

Попри перемогу, Данія ще не гарантувала собі вихід у плей-оф чемпіонату світу з хокею. На відміну від Канади: попри те, що канадці посідають четверту позицію, вони вже точно вийдуть у плей-оф, оскільки данці в останньому матчі гратимуть проти Словаччини у вирішальній грі за вихід у наступний раунд.

Турнірна таблиця групи А Швейцарія - 18 очок (6 матчів), +18 (різниця шайб) - вийшли у плей-оф Німеччина - 15 (6), +7 - вийшли у плей-оф Данія - 12 (6), +6 Канада - 12 (6), +10 - вийшли у плей-оф Словаччина - 9 (6), -2 Франція - 5 (6), -7 Казахстан - 3 (7), -12 Італія - 1 (7), -20 Що відомо Канада - чинний чемпіон світу з хокею. У фіналі минулорічного чемпіонату світу канадці обіграли Фінляндію в овертаймі. Данія лише двічі в історії виходила до вісімки найкращих чемпіонату світу з хокею - у 2010 та 2016 роках. А у лютому 2022-го дебютувала на Зимовій Олімпіаді, де також вийшла у чвертьфінал та посіла сьоме місце. На чемпіонаті світу з хокею не виступає збірна ОКР через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Її замінила Франція. Крім Швейцарії, Німеччини та Канади, у плей-оф чемпіонату світу вже вийшли Фінляндія, Швеція та Чехія - учасники групи В. Останню путівку у плей-оф у заключних поєдинках цієї групи розіграють Сполучені Штати та Латвія.