Генпрокурор Вашингтона Карл Расін подав до суду на керівника компанії Meta Марка Цукерберга через скандал із передачею даних 87 мільйонів американців аналітичній фірмі Cambridge Analytica.

Про це повідомляє ABC News з посиланням на відповідну заяву, опубліковану в понеділок, 23 травня.

За даними агентства, Цукерберга звинувачують в тому, що він брав безпосередню участь у прийнятті рішень, які призвели до витоку особистих даних мільйонів користувачів соцмережі Facebook. Крім того, на думку генпрокурора США, підприємець вводив користувачів в оману щодо захисту їхньої конфіденційності.

На Цукерберга подали до суду через масовий витік даних із Facebook

"Цей позов не тільки доцільний, але й необхідний, він дає зрозуміти, що корпоративні лідери, включаючи керівників компаній, будуть відповідати за свої дії", - наголошує Расін.

Влітку 2019 року Facebook уже оштрафували на 5 мільярдів доларів за передачу персональної інформації мільйонів користувачів фірмі Cambridge Analytica, яка займається політичним консалтингом. Повідомлялося, що співробітники організації використали ці дані на користь передвиборної кампанії Дональда Трампа.

Нагадаємо, рада блогерів при Раді федерації РФ написала претензійний лист до компанії Meta, у якому вимагає компенсацію у розмірі 1 млрд доларів на користь користувачів Instagram, які втратили свої доходи через блокування соцмережі.

Читайте також:

Екстремістські соцмережі: суд у Росії заборонив Facebook та Instagram

Санкції Кремля: Марку Цукербергу та Камалі Гарріс заборонили в’їзд до Росії

"Це ти на відео?": українців попередили про хакерську атаку через Facebook

Джерело