Спеціаліст у парфумерній сфері Дмитро Мілютін створив артоб'єкт, присвячений війні та власним переживанням через історію з Маріуполем. Інсталяцію бачив кореспондент Суспільного, який поспілкувався з автором роботи.

Дмитро Мілютін – продавець парфумів, а тепер, в умовах війни, волонтер. В його робочому приміщенні можна знайти плитоноски, взуття для військових та маскувальні сітки. Тож власний досвід та емоції воєнного часу вирішив втілити в артоб'єкт. Чоловік розповів, що назву власній роботі не давав, втім натхнення отримав від історії з Маріуполем.

"Це, загалом, мені наснилося. Це, в прямому сенсі, мені мозок видав таку скульптуру, навіть не знаю як правильно назвати – інсталяція. Це – накопичений біль від того, що я постійно бачу у новинах, адже зрозуміло, у Маріуполі, безпосередньо, сам я не був, але саме у снах він мені і явився як цей артоб'єкт", – зазначив Дмитро.

Головний елемент інсталяції – вставлений в середину парфум. Спочатку чоловік планував, що колба там буде пуста, втім пізніше знайшов аромат шкіри та диму.

"Цей артоб'єкт складається з того, що є під руками – в мене, звичайно, є під руками флакони парфумерні, оскільки я цим займаюсь. Ось це було зроблено власноруч, дерев’яна конструкція, кришка, яку ми протягом двох годин із товаришем зробили в мого друга-столяра", – додав Дмитро Мілютін.

За словами продавця парфумів, він робив це аби виразити емоції, які його переслідували протягом декількох місяців війни. Продавати інсталяцію для заробітку не збирається – планував влаштувати аукціон аби отримати кошти на ліки та медичні інструменти. Втім, якщо не вдасться, каже – має альтернативу.

"Я маю деякі зв’язки, які гіпотетично можуть мене привести до реалізації мого іншого задуму – це подарувати його Борису Джонсону, просто тому, що я цю людину поважаю. І ця людина ще до війни робила для нашої країни багато, а зараз робить – ще більше. Це людина, яка підтримує нас незалежно від того, що відбувається. І це та людина, яка приїхала до Києва в той час, коли там ще не було жодного іноземного представника. Це просто шок", – розповів Дмитро.

Спостерігав за зародженням та реалізацією ідеї друг Дмитра Мілютіна – Сергій Недобора. Чоловік і сам має творчу професію, втім зараз займається волонтерством. Каже – творчість митців має особливе значення сьогодні.

"Я вважаю, що рефлексія художника – це номер один. В принципі. Від цього потрібно відштовхуватись, від цього треба будувати життя, виховувати дітей. Це саме головне. Тому що, якщо ми цього не будемо робити, ми все одно приходимо до фашистського режиму. Ми від цього нікуди не дінемось", – зазначив Андрій.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело